marktpartij. Dank zij een flexibele aanpak wordt het produktassortiment aangepast wanneer de markt daarom vraagt. Voor beleggers voert FGH de beleggings/portefeuille financiering. Met dit produkt worden kleine tot middelgrote beleggers in staat gesteld een verantwoorde vastgoedportefeuille samen te stellen en te exploiteren. Een belangrijk onderdeel van onze dienstverlening is de inbreng van know how, op onder meer technisch, juridisch en fiscaal gebied. De complexiteit van deze markt is groot, vooral vanwege veelvuldig overheidsingrijpen, zoals op het gebied van bestemmingsplannen, erfpachtsvoorwaarden, huurwet geving en woonvergunningen. Veel potentiële beleggers zullen door deze regulering worden afgeschrikt, zodat een financieringsvorm die tevens de inbreng van specialistische kennis garandeert, tegemoet komt aan de wensen van de doelgroep. Ten behoeve van projectontwikkelaars voert FGH de projectfinanciering, een produkt dat ertoe bijdraagt dat bouwstromen versneld op gang komen. Deze financiering is gericht op de ontwikkeling van voor verhuur bestemd onroerend goed, waarbij er op het moment van geldverstrekking niet in alle gevallen sprake hoeft te zijn van volledige verhuur. De uiteindelijke belegger hoeft evenmin op dat moment bekend te zijn. Een essentieel onderdeel van de dienstverlening is de inbreng van onze kennis en ervaring, vooral op bouwkundig en commercieel gebied. Deze inbreng leidt regelmatig tot technische verbeteringen aan het object en/of lagere stichtings- of exploitatiekosten. De begeleiding door FGH gedurende de realisatiefase bewerkstelligt dat de bouw uitgevoerd wordt conform de ingediende plannen en dat de kwaliteit gewaarborgd is. Een belangrijk groeisegment betreft de renovatiemarkt en de heront- wikkeling van bestaand onroerend goed; deze groei hangt samen met de toenemende belangstelling voor hoogwaardige objecten op schaarse top locaties. In deze markt zijn wij actief door voort te bouwen op onze kennis van en onze ervaring in de bouwprojectfinanciering. Bedrijfsmatige gebruikers van onroerend goed kunnen wij adequate financie ringen aanbieden, die volledig aangepast zijn aan hun behoeften. De basis van de financiering blijft het object, doch daarnaast spelen ook de vooruit zichten van de betrokken onderneming een belangrijke rol. Wij beschikken over een goed toegerust apparaat om onze relaties in de bedrijvenmarkt op de juiste wijze te begeleiden en te adviseren. De produktie in de professionele sector is in 1987 licht gestegen. De toename was vooral een gevolg van de groei van het aantal bouw- en projectfinancie ringen. Daarnaast werd het werkterrein uitgebreid in de richting van financiering van non-profit instellingen, zoals woningbouwverenigingen en ziekenhuizen. Op de particuliere markt hadden wij aanvankelijk succes met de Deposito Hypotheek en de Kapitaal Hypotheek, twee fiscaalvriendelijke produkten, die veel belangstelling van de kant van de cliënten ontmoetten.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1987 | | pagina 10