procent (3 1/2%) op jaarbasis over het telkens uitstaande bedrag op haar desbetreffende lening. De vergoeding wordt telkens aan het einde van ieder kalenderjaar, te beginnen met een en dertig december negentienhonderd zes en tachtig, bere kend en gesaldeerd met de vergoedingen bere kend over eerdere jaren. Het saldo per het einde van ieder kalenderjaar, te beginnen per een en dertig december negentien honderd zeven en tachtig wordt verhoogd met acht procent "(8%) en deze verhoging wordt gevoegd bij het saldo, zodat in volgende jaren de verhoging wordt berekend over de aldus ver hoogde saldi. Bij de hiervoor bedoelde berekenin gen wordt een maand op het juiste aantal dagen en het jaar op driehonderd vijf en zestig (365) dagen gesteld. CV is de som van de bedragen die krachtens de bepalingen van een overeenkomst tot achterge stelde converteerbare geldlening te sluiten tussen de vennootschap, AEGON N.V en Postbank N.V en mede te ondertekenen door De Nederland- sche Bank N.V terzake van RP en RD daadwerke lijk zijn verdisconteerd bij de bepaling van de uit gifte- respectievelijk conversiekoers van gewone aandelen te nemen door AEGON N.V respectie velijk Postbank N.V Deze som wordt per het einde van ieder kalenderjaar verhoogd met acht procent (8%), welke verhoging per de datum van verhoging zal worden gevoegd bij de bedragen waarover de verhoging is berekend, zodat in vol gende jaren de verhoging wordt berekend over de aldus verhoogde bedragen. Per het einde van een kalenderjaar waarin één of meerdere conversies respectievelijk uitgiften van gewone aandelen krachtens de voormelde overeenkomst plaatsvin den, bedraagt de verhoging met betrekking tot de terzake van RP en RD bij die conversies respectie velijk uitgiften daadwerkelijk verdisconteerde bedragen niet acht procent (8%), maar een frac tie van acht procent (8%), waarvan de teller is het aantal dagen dat verstrijkt na de desbetreffende conversie- respectievelijk uitgiftedag tot het einde van dat kalenderjaar en de noemer drie honderd vijf en zestig (365). Bij de berekening wordt een maand op het juiste aantal dagen en het jaar op driehonderd vijf en zestig (365) dagen gesteld. - GU is de som van de bedragen die aan AEGON N.V respectievelijk Postbank N.V krachtens haar hiervoor vermelde winstrecht betaalbaar zijn gesteld. Deze bedragen worden per het einde van ieder kalenderjaar, voor het eerst per het einde van het kalenderjaar waarin zodanige uitkering betaalbaar wordt gesteld, verhoogd met acht pro cent (8%), welke verhoging per de datum van ver hoging zal worden gevoegd bij de bedragen waar over de verhoging is berekend, zodat in de vol gende jaren de verhoging wordt berekend over de aldus verhoogde bedragen. Per het einde van een kalenderjaar waarin een uitkering betaalbaar wordt gesteld bedraagt de verhoging met betrek king tot het bedrag van deze uitkering niet acht procent (8%), maar een fractie van acht procent (8%), waarvan de teller is het aantal dagen dat verstrijkt na de dag waarop de desbetreffende uit kering betaalbaar wordt gesteld tot en met het einde van dat kalenderjaar en de noemer drie honderd vijf en zestig (365). Bij de berekening wordt een maand op het juiste aantal dagen en het jaar op driehonderd vijf en zestig (365) dagen gesteld. 6. -* (was: “De winstrechten bedoeld in lid 4 van dit artikel zijn niet voor overdracht vatbaar.“) Vermeld is artikel 37 van de statuten zoals vast gesteld op 25 februari 1987. Voor het boekjaar 1986 zijn evenwel de statuten van kracht, vastge steld op 5 juni 1986. Vandaar dat de wijzigingen en toevoegingen ten opzichte van 5 juni 1986 zijn gemerkt met een asterisk*. Verdeling van het resultaat over 1986 Het totale negatieve resultaat ad f 110,3 mln is overgebracht naar de overige reserves.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1986 | | pagina 52