Bestemming van het resultaat Statutaire winstverdelingsregeling Conform artikel 37 van de statuten van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V, zoals vastgesteld op 25 februari 1987* is de winstver delingsregeling als volgt: 1. Van de winst zoals die blijkt uit de vastgestelde jaarrekening worden eerst eventuele verliezen aangezuiverd, voor zover die niet op andere wijze zijn gedelgd, worden vervolgens de krachtens de wet voorgeschreven reserves gevormd, voor zover deze niet op een andere door de raad van com missarissen met goedkeuring van de vergadering van prefs te bepalen wijze zullen worden gevormd en wordt tenslotte een zodanig bedrag aan de reserves toegevoegd, als de raad van commissaris sen met goedkeuring van de vergadering van prefs zal bepalen. 2. De na toepassing van het bepaalde in het vorige lid resterende winst wordt in volgorde als volgt verdeeld: a. aan de houders van preferente aandelen A wordt een dividend uitgekeerd van acht procent (8%) van het nominale bedrag van deze aandelen of zoveel minder als de resterende winst toelaat; b. indien de resterende winst een uitkering van acht procent als hiervoor bedoeld niet toelaat, wordt de voor verdeling vatbare winst in volgende jaren- voordat aan het bepaalde sub a van dit lid toepassing wordt gegeven- eerst aangewend om het tekort in de uitkering aan houders van prefe rente aandelen A aan te zuiveren; c. aan de houders van preferente aandelen B wordt een dividend uitgekeerd van acht procent (8%) van het nominale bedrag van deze aandelen of zoveel minder als de alsdan resterende winst toelaat; d. indien de alsdan resterende winst een uitke ring van acht procent (8%) als hiervoor sub c van s- bedoeld niet toelaat, wordt de na toepassing het bepaalde sub a en b van dit lid resterende, voor verdeling vatbare winst in de volgende jaren -voordat aan het bepaalde sub c van dit lid toe passing wordt gegeven- aangewend om het tekort in de uitkering aan houders van preferente aande len B aan te zuiveren; e. aan de houders van preferente aandelen C wordt een dividend uitgekeerd van acht procent (8%) van het bedrag van de verplichte stortingen op het nominale bedrag van die aandelen per één januari van het boekjaar waarop het dividend betrekking heeft, vermeerderd met een naar tijd: gelang te bepalen gedeelte van acht procent (8%) Van het bedrag van iedere verplichte (bij)storting op de preferente aandelen C, die gedurende dat boekjaar heeft plaatsgevonden, of zoveel minder als de alsdan resterende winst toelaat. *(nieuw subonderdeel) f. indien de alsdan resterende winst een uitkering van acht procent (8%) als hiervoor sub e bedoeld niet toelaat, wordt de na toepassing van het bepaalde sub a tot en met d van dit lid resteren de, voor verdeling vatbare winst in volgende jaren -voordat aan het bepaalde sub e van dit lid toe passing wordt gegeven- aangewend om het tekort in de uitkering aan houders van preferente aande len C aan het zuiveren. *(nieuw subonderdeel) g. aan AEGON N.V, een naamloze vennootschap gevestigd te ’s Gravenhage, en aan Postbank N.V, een naamloze vennootschap gevestigd te Amster dam, worden uitkeringen gedaan totdat aan ieder van deze naamloze vennootschappen het in lid 4 van dit artikel bedoelde bedrag van hun winst- recht volledig is uitgekeerd, met dien verstande dat uitkeringen van winst uit dezen hoofde aan AEGON N.V en Postbank N.V eerst geschieden uit de winst van de boekjaren negentienhonderd zeven en negentig en volgende, of, indien AEGON N.V vóór één januari negentienhonderd zes en negentig de meerderheid van alle uit staande aandelen in het kapitaal van de vennoot- 48 Reservering Dividendstelling

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1986 | | pagina 50