Onderhanden werken van het aannemings bedrijf zijn onder “ontwikkelingsprojecten“ opge nomen onder aftrek van de ontvangen termijnen. De waardering geschiedt tegen kostprijs, inclusief een opslag voor indirecte kosten. Het resultaat wordt verantwoord in het jaar waarin het werk is voltooid; verliezen worden op de waardering in mindering gebracht, zodra deze voorzienbaar zijn. Het onroerend goed in exploitatie, voor zover voortkomend uit eigen projectontwikke ling, wordt op dezelfde wijze gewaardeerd als de ontwikkelingsprojecten. Onroerend goed verkre gen van derden wordt gewaardeerd tegen de ver- krijgingsprijs. Onroerend goed in exploitatie wordt niet hoger gewaardeerd dan de marktwaar de. Als verkoopresultaat van het onroerend goed in exploitatie wordt verantwoord het verschil tus sen opbrengst en boekwaarde. De kantoorgebouwen in eigen gebruik wor den gewaardeerd tegen actuele waarde. Afgeschreven wordt op onroerend goed in exploi tatie en kantoorgebouwen in eigen gebruik, reke ning houdend met de geschatte levensduur en restwaarde. De bedragen welke luiden in vreemde valuta worden omgerekend tegen de valutakoers per balansdatum. Valutaverschillen met betrekking tot deelnemin gen worden rechtstreeks ten gunste of ten laste van het eigen vermogen gebracht, onder het hoofd “Reserve koersverschillen“. In enkele gevallen worden langlopende leningen in vreemde valuta aangetrokken omdat wordt ver wacht dat gedurende de looptijd het rentevoor- deel de nadelige koersverschillen zal overtreffen. Voor dergelijke leningen wordt aan de voorzie ning valutarisico’s een bedrag toegevoegd, gelijk aan het verschil tussen de interest- en plaatsings kosten van deze leningen ten opzichte van soort gelijke binnenlandse leningen, verminderd met eventuele dekkingskosten. Koersverschillen en eventuele dekkingskosten met betrekking tot deze leningen worden via deze voorziening ver antwoord. Overige valutaverschillen worden in het resultaat verantwoord. Baten en lasten worden in het algemeen verantwoord in het jaar waarop ze betrekking hebben. Eenmalige baten en kosten, verbonden aan de actieve en passieve financiering, worden verant woord in de winst- en verliesrekening van het jaar waarin de gelden worden uitgezet resp. op genomen. WIR-premies worden verantwoord op de “Egalisatierekening WIR“. De jaarlijkse vrijval ten gunste van het resultaat wordt berekend naar rato van de restitutietermijn. De in de winst- en verliesrekening opgeno men vennootschapsbelasting wordt berekend over het saldo van deze rekening met inachtneming van vrijgestelde winstbestanddelen. De voorziening voor latente belastingverplichtin gen betreft verschillen tussen fiscaal en commer cieel vermogen, waarbij in voorkomende gevallen rekening wordt gehouden met compensabele ver liezen voorzover realisatie daarvan redelijkerwijs te verwachten is, alsmede met fiscale vervangings- reserves. Deze voorziening is opgenomen onder “Crediteuren“. Een lijst met namen en zetels van deel nemingen is gedeponeerd bij het Handelsregister te Amsterdam. De vennootschappelijke winst- en verliesre kening van Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V is opgesteld onder toepassing van artikel 402 Boek 2 BW 25

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1986 | | pagina 27