In 1986 zijn een kantoorgebouw in Djakarta, Indonesië, en de woningbouwprojecten in Zuid Frankrijk overgedragen aan Transveer B.V Overi gens valt te vermelden dat in 1986 goede ver koopresultaten in Zuid Frankrijk zijn gerea liseerd. Het resterend onroerend goed bezit zal waar en wanneer tegen aantrekkelijke prijzen mogelijk worden afgestoten, terwijl geen directe nieuwe acquisities meer in het voornemen liggen. Concernfinanciering Het afgelopen boekjaar stond in het teken van deregulering van geld- en kapitaalmarkten, het geen zich vertaalde in een groot aantal innovaties op de financiële markten. Deze ontwikkeling ging gepaard met de voortzetting van de econo mische opleving in West Europa, waardoor de financiële situatie voor het bedrijfsleven verder kon verbeteren. Tezamen met een daling van de rente zowel nationaal als internationaal werd een klimaat geschapen, waarbinnen het voor onder nemingen weer mogelijk was naar de beurs te gaan, dan wel voor beursgenoteerde bedrijven opnieuw risicodragend vermogen te emitteren. De groeiende belangstelling zijdens particu lieren en instituten voor belegging in risicodra gend kapitaal had tot gevolg een verminderde interesse voor belegging in vastrentende waarden. Het verminderd aanbod van binnenlandse beleg gers werd gecompenseerd door een relatief afne mende vraag van de overheid alsmede een blij vende ruime belangstelling voor belegging in Nederlandse vastrentende waarden van de zijde van buitenlandse beleggers. Dit laatste mede ten gevolge van een sterke gulden. In het laatste kwartaal steeg de rente op zowel geld- als kapitaalmarkt o.a. veroorzaakt door het restrictieve beleid van de Bundesbank A.G. De sterke toename van de geldhoeveelheid in Duits land was hieraan debet. Voor het passiefbedrijf van FGH zijn voornoemde marktomstandigheden van geringe betekenis geweest, aangezien de verkoop van activa aan Transveer B.V in het afgelopen boekjaar leidde tot een ruime liquiditeitspositie. Derhalve werd slechts voor een bescheiden bedrag aan lange middelen aangetrokken. In 1986 werd aan pandbrieven en pandbrief- biljetten tot een bedrag van f 194 mln (in 1985: f 416 mln) geplaatst, tevens werd een Eurogulden Serial Note groot f 75 mln gebaseerd op 6 maands Aibor 3/16% - 1986/1989 (f 25 mln), 1986/ 1990 (f 25 mln), 1986/1991 (f25 mln) uitgegeven. Dankzij de (achter)garantie van AEGON N.V verwachten wij in de toekomst de voor onze bedrijfsvoering benodigde bedragen tegen goede voorwaarden uit de markt te kunnen opnemen. Diversificaties Van Haften <S_Co N.V 1986 stond in het teken van de internationalisatie van de financiële markten. Ook aan Amsterdam is deze ontwikkeling niet ongemerkt voorbij gegaan. Verschillende buitenlandse banken namen belang in Nederlandse effectenkantoren. Som mige “buitenlanders“ gingen zelfs tot oprichting van een eigen vestiging over. De samenwerking met Banque Gutzwiller, Kurz, Bungener S.A. leidde in 1986 tot verschillende activiteiten op emissiegebied. De totale provisie inkomsten in 1986 bedroegen f 19,5 mln hetgeen een stijging van 24 bete kent ten opzichte van het vorig jaar. De marges in het effectenbedrijf komen echter steeds meer onder druk te staan. Deze tendens zal zich waar schijnlijk ook in de komende jaren voortzetten. Niettemin verwachten wij dat Van Haften Co N.V bij een aanhoudend levendig beursklimaat een substantiële bijdrage aan het concern - resultaat kan blijven leveren. 14

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1986 | | pagina 16