toor/winkelobjecten gelegen in Amsterdam en Ede. Onderhandelingen met diverse institutio- kantoorobjecten zijn nog gaande. Wij verwachten in 1987 wederom een aantal transacties af te kun nen ronden, waarbij wij evenwel voortaan nog uit sluitend optreden als manager van de als gezegd naar AEGON N.V overgegane portefeuille, even als van de activiteiten als' hierna vermeld. Teneinde bij te kunnen dragen aan het resultaat van FGH, zijn in 1986, zij het in beperkte mate, nog activiteiten ontplooid in het acquireren van een aantal uitstekend gelegen kleinschalige nieuwbouw/renovatieprojecten, welke deels zijn voorverhuurd. Voorts is de bouw gestart van de le fase (ca. 3600 m2 verhuurbare kantoorruimte) van de kantorenontwikkeling Daelse Kwint te Utrecht, als afsluiting van het Hoog Catharijne gebied. In overleg met AEGON N.V en mede vooruitlo pend op te verwachten verdere beperkende voor schriften ten aanzien van het onroerend goed bezit van de zijde van De Nederlandsche Bank is inmiddels besloten van nieuwe ontwikkelingsacti viteiten af te zien. De commercialisatie van het in samenwer king met het Algemeen burgerlijk pensioenfonds ontwikkelde WTC te Amsterdam is een succes, hoewel het aanvangsrendement laag is. De overdracht van een deel van ons belang aan het Algemeen burgerlijk pensioenfonds is nog niet afgerond. Internationale activiteiten De financieringsportefeuille is los van valutaver- schillen en interne mutaties niet substantieel in grootte gewijzigd ten opzichte van het vorig jaar. Verschuivingen in aandachtsgebieden vonden wel plaats. Dit manifesteert zich met name in een succesvolle uitbouw van de portefeuille in de Verenigde Staten. Portefeuilleverloop FGH FGH Finance RCC Ltd. Aanvang uitstaand £27.682.500 105.952.712 Productie 2.820.000 142.820.000 Aflossingen 5.325.000 37.500.000 Ultimo uitstaand 25.177.500 211.343.502 Uitsluitend in de U.S.A. (FGH RCC) wordt een verdere groei van de financieringsportefeuille voorzien. Voorlopig zullen geen nieuwe financie ringsactiviteiten in U.K. worden ontwikkeld, welke terughoudendheid vooral wordt ingegeven door de stagnerende marktsituatie. In het licht van vorenstaande moet ook de reorganisatie van New England Properties (N.E.P.) waarin onze vastgoedbelangen in U.K. zijn gebun deld, worden gezien. Wel heeft FGH in 1986 een belang van 10% genomen in een nieuw opgericht hypotheek- instituut in Engeland, de Household Mortgage Corporation Plc. (HMC). HMC legt zich toe op het verstrekken van hypothecaire leningen aan particuliere eigen woningbezitters. Zodra een bepaald volume aan hypotheken is bereikt, vindt de uiteindelijke funding daarvan plaats door uitgifte van mortgage secured motes (securitisation). Het is niet uitgesloten, dat deze productvorm ook op de Nederlandse markt een rol zou kunnen gaan spelen. In de U.S.A. handhaafden, ondanks een zwakkere verhuurmarkt, de resterende exploi- tatieprojecten zich op een goede bezettingsgraad. De laatste unit van het ontwikkelingsproject 49th Street te New York werd verkocht. Na succesvolle verkoopresultaten van de eer ste fase van het project Marina Benalmadena aan de Zuidspaanse kust is in het vierde kwartaal besloten om te starten met een vervolgfase. 13

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1986 | | pagina 15