Preadvies van de raad van commissarissen Aan aandeelhouders Op grond van het door ons uitgeoefende toezicht en voorgelicht door Van Dien Co., accountants, die verslag van hun onderzoek hebben gedaan en een goedkeurende verklaring hebben afgegeven, hebben wij de door de raad van bestuur opge maakte jaarrekening 1986 goedgekeurd en ten blijke daarvan medeondertekend. In deze jaarrekening zijn de geconsolideerde jaar cijfers alsmede de vennootschappelijke balans en resultatenrekening van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V opgenomen zoals weergege ven op pagina 21 en volgende van dit jaarverslag. Wij adviseren U de jaarrekening conform de in dit jaarverslag gepresenteerde stukken vast te stellen. Per de datum van de buitengewone alge mene vergadering van aandeelhouders dd. 6 juni 1986 legden de heren L. van Dongen en Mr B. Zevenbergen hun functie van commissaris neer. Op diezelfde datum werden tot commissaris benoemd de heren Drs F.A.A. Stapels en Drs H.B. van Wijk, terwijl reeds met ingang van de jaarver gadering op 14 mei 1986 de heer Drs C.J.M. Scholtes was benoemd tot commissaris. De heer Drs Ph. Leenman had al eerder te ken nen gegeven bij zijn uittreden uit de raad van bestuur van Postbank N.V ook zijn commissariaat neer te leggen. Hij werd met ingang van 1 sep tember 1986 opgevolgd door de heer Mr H.W Unger. De genoemde uittredende heren zijn wij ieder voor zijn eigen specifieke inbreng en deskundig heid zeer erkentelijk. Door de gebeurtenissen aan het eind van het verslagjaar, waarop elders in dit jaarverslag uitgebreider wordt ingegaan, uitmondend in een openbaar bod op de gewone aandelen door AEGON N.V en het terugtreden als aandeelhou der van Postbank N.V, hebben wij inmiddels afscheid genomen van de zijdens Postbank N.V zitting hebbende commissarissen, de heren Drs C.J.M. Scholtes en Mr H.W Unger, die wij als goede collegae hebben leren kennen en dankzeg gen voor hun constructieve bijdragen. De heer Mr J.W van Dijk heeft per 31 december 1986 zijn functie van voorzitter van de raad van bestuur ter beschikking gesteld, waarin door commissarissen werd bewilligd. Tot zijn opvolger als voorzitter werd benoemd het lid van de raad van bestuur, de heer WA.J.M. van der Heijden. Op de komende jaarvergadering zullen de heren A.G. van den Bos, voorzitter, en Drs J.C. Smit, oud-voorzitter van de raad van commissa rissen, aftreden als commissaris. Wij zijn beide heren veel dank verschuldigd voor de wijze waarop zij zich voor de vennootschap hebben ingezet en deze met wijsheid en deskundigheid van advies hebben gediend. Aan de algemene vergadering van aandeel houders zal worden voorgesteld te benoemen tot commissaris de heer Ir J.J. Kaptein, die als gede legeerd commissaris zal optreden. Wij bevelen zijn benoeming van harte aan. Gedurende het verslagjaar zijn commissaris sen frequent bijeen geweest in verband met de omvang van de gerezen problemen en de nood zaak tot zeer ingrijpende en gecompliceerde oplossingen. In verband hiermede werd, zoals reeds gememo reerd, op 6 juni 1986 een buitengewone alge mene vergadering van aandeelhouders gehouden, terwijl inmiddels op 6 februari 1987 door aan deelhouders het openbaar bod van AEGON N.V op de gewone aandelen, de daartoe - wederom - noodzakelijke statutenwijziging en het verlenen aan AEGON N.V van het recht tot het nemen van preferente aandelen C werden goedgekeurd. 8

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1986 | | pagina 10