Overige gegevens Deelname van AEGON N.V., naast de Postbank N.V. Zoals op 11 december 1985 bekend werd gemaakt, houdt de overeenkomst die wordt nagestreefd in, dat AEGON N.V. 135 mln aan garantievermogen verstrekt in de vorm van 8% cumulatief prefente aandelen A 11.932.000,en een deel 123.068.000,van een converteerbare 8% achtergestelde lening met een looptijd van tien jaar. Het ligt tevens in het voornemen dat het belang van de huidige belangrijke vermogensverschaffer, de Postbank, zodanig zal worden aangepast dat Postbank en AEGON een gelijkwaardige positie zullen innemen. Momenteel beschikt de Postbank over een deelneming in het aandelenkapitaal van 5% en heeft zij achtergestelde, deels converteerbare, leningen verstrekt tot een bedrag van 135 mln. Deze leningen zullen worden omgezet in nom. 10.677.000, 8% cumulatief preferente aandelen B en voor 92.292.000,in de hiervoor genoemde converteerbare 8% achtergestelde lening, die in totaal derhalve 215.360.000,zal bedragen. De bij de Postbank te plaatsen cumulatief preferente aandelen B, met de daardoor ontstane agioreserve, en. het Postbank-deel van de converteerbare lening zullen achtergesteld zijn bij de preferente aandelen A respectievelijk het deel van de converteerbare lening dat door AEGON wordt genomen. Bij de verwezenlijking van de nagestreefde constructie zullen AEGON (via de preferente aandelen) en de Postbank (via de gewone en preferente aandelen) elk beschikken over ca. 25% van het geplaatste aandelenkapitaal, tezamen de meerder heid van het aandelenkapitaal. De converteerbare 8% achtergestelde lening zal gedurende tien jaar kunnen worden omgezet in gewone aandelen. Hierbij zal een conversieformule worden gehanteerd op basis van de bij de omwisseling te bepalen intrinsieke waarde, rekening houdend met vergoedingen voor rentederving en voor risico en beheer. AEGON kan door conversie de meerderheid van het aandelenkapitaal verwerven. Het belang van de Postbank kan tot één derde van het aandelenkapitaal worden vergroot. Met hun belang in onze bank beogen de Postbank en AEGON hun positie op het gebied van de financiële dienstverlening in Nederland te versterken. Beide groot aandeelhouders beschikken dan naast de eigen hypotheekactiviteiten over een belang in een hypotheekbank, die sterk is gespecialiseerd in bedrijfshypotheken. In verband met de nog steeds aanwezige stagnatie in verschillende onroerend goed markten bestaat het voornemen tezelfdertijd circa 1,3 mlrd aan onroerend goed uit de vastgoed- en debiteurenportefeuille in een afzonderlijke rechtspersoon onder te brengen. Deze rechtspersoon zal worden bestuurd door personen uit de kring van Postbank, AEGON en FGH. Ter financiering van het over te nemen vastgoed ligt het in de bedoeling dat De Nederlandsche Bank N.V., de Postbank en AEGON elk een lening ten bedrage van 410 mln aan de rechtspersoon zullen verstrekken. Onze bank zal zelf de financiering van 100 mln voor haar rekening nemen door middel van een achtergestelde lening. De lening van De Nederlandsche Bank N.V. zal voor een geruime tijd worden verstrekt en wel tegen de voorschotrente. 48

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1985 | | pagina 48