De bedragen welke luiden in vreemde valuta worden omgerekend tegen de valutakoers per balansdatum. Valutaverschillen met betrekking tot deelnemingen worden rechtstreeks ten gunste of ten laste van het eigen vermogen geBracht, onder het hoofd ’Reserve koers verschillen’. In enkele gevallen worden langlopende leningen in vreemde valuta aangetrokken omdat wordt verwacht dat gedurende de looptijd het rentevoordeel de nadelige koersverschillen zal overtreffen. Voor dergelijke leningen wordt aan de ’Voorziening valutarisico’s’ een bedrag toegevoegd, gelijk aan het verschil tussen de interest- en plaatsingskosten van deze leningen ten opzichte van soortgelijke binnenlandse leningen, verminderd met eventuele dekkingskosten. Koersverschillen en eventuele dekkingskosten met betrekking tot deze leningen worden via deze voorziening verantwoord. Overige valutaverschillen worden in het resultaat verantwoord. Baten en lasten worden in het algemeen verantwoord in het jaar waarop ze betrekking hebben. Eenmalige baten en kosten, verbonden aan de actieve en passieve financiering, worden verantwoord in de resultatenrekening van het jaar waarin de gelden worden uitgezet resp. opgenomen. WIR-premies worden verantwoord op de ’Egalisatierekening WIR’. De jaarlijkse vrijval ten gunste van het resultaat wordt berekend naar rato van de restitutie- termijn. De in de resultatenrekening opgenomen vennootschapsbelasting wordt berekend over het saldo van deze rekening met inachtneming van vrijgestelde winstbestand- delen. De voorziening voor latente belastingverplichtingen betreft verschillen tussen fiscaal en commercieel vermogen, waarbij in voorkomende gevallen rekening wordt gehouden met compensabele verliezen, voorzover realisatie daarvan redelijkerwijs te verwachten is, alsmede met fiscale vervangingsreserves. Deze voorziening is opgenomen onder ’Crediteuren’. Een lijst met namen en zetels van deelnemingen is gedeponeerd bij het Handels register te Amsterdam. De vennootschappelijke winst- en verliesrekening van Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V. is opgesteld onder toepassing van artikel 402 Boek 2 B.W. 30

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1985 | | pagina 30