Ook dit jaar hebben weer operaties plaatsgevonden in andere valuta’s, o.a. een onderhandse 3-jarige Luxfrs-lening, waarvan de opbrengst via een cross currency swap in guldens is aangewend. De nieuwe ontwikkelingen binnen de Nederlandse geld- en kapitaalmarkt zullen significant ingrijpen in het instrumentarium, dat ons als kapitaalmarktinstelling ten dienste staat. In de laatste maand van het boekjaar is o.a. een floating rate pandbrief ontwikkeld, welke direct in het nieuwe jaar met groot succes werd geïntroduceerd. Diversificaties Voor Van Haften Co (bank- en effectenbedrijf) was 1985 wederom een zeer goed jaar, mede als gevolg van het gunstige klimaat op de Amsterdamse beurs, zowel in de obligatie- als in de aandelensfeer. Op de optiebeurs werd een zetel als floorbroker verworven, zodat Van Haften ook in deze markt direct kan opereren. Bezien wordt of de in de afgelopen jaren opgedane ervaringen aanleiding geven om nieuwe activiteiten te entameren. De Kok Groep (onroerend goed beheer, makelaardij en assurantiebemiddeling) behaalde resultaten die vrijwel gelijk zijn aan die over 1984. De veroudering van het nederlandse woningbestand en de optredende leegstand hebben tot gevolg dat de kosten van beheer toenemen en dat de eigenaren meer informatie verlangen. Aan deze aspecten wordt veel aandacht besteed. De verdergaande automatisering maakt het mogelijk aan de toegenomen informatie behoefte te voldoen. Gebam (woning- en utiliteitsbouw) heeft weer een bevredigend jaar achter de rug. Het blijkt dat een in omvang beperkt bouwbedrijf zich ook onder de huidige moeilijke omstandigheden goed kan handhaven. Een uiterst actieve marktbenadering, het leveren van een goede kwaliteit en het onderhouden van een veelvuldig contact met vaste relaties zijn daarbij van groot belang. Teneinde de positie op de renovatiemarkt te verstevigen werd een 20% belang genomen in de Renovatie- en Onderhoudgroep (RON) B.V., welke groep zich bezighoudt met renovatie, restauratie, reiniging en reconditionering. Interne bedrijfsontwikkeling en sociaal beleid In het verslagjaar is in verband met de veranderingen in de organisatie veel aandacht besteed aan de individuele loopbaanbegeleiding van het personeel. Bij de werving van nieuw personeel stellen we hoge eisen aan vakmanschap en sociale vaardigheden. Voor het bestaande personeel is het opleidingsbeleid geheel afgestemd op de eisen die onder de veranderde werkomstandigheden aan onze medewerkers moeten worden gesteld. De functioneringsgesprekken gaan als hulpmiddel voor het management een steeds grotere rol spelen. Met de Ondernemingsraad is over een groot aantal, vaak belangrijke, onderwerpen in een constructieve en open sfeer overleg gevoerd. Het overleg heeft veelal bijgedragen tot een afgewogen besluitvorming. 17

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1985 | | pagina 17