Financieringsbedrijf in Nederland De reorganisatie van ons binnenlands bedrijf, gericht op het volledig vrijmaken van onze regiokantoren voor de acquisitie, heeft er toe geleid dat ons contact met de markt is verbeterd. Ons streven is er op gericht meer regelmaat in onze contacten te brengen en deze te intensiveren. Vooral in de sector commercieel onroerend goed worden, in nauwe afstemming met onze ruimere mogelijkheden op de passiefmarkt, aan onze cliënten leningvormen aangeboden, die volledig zijn toegesneden op hun financiële planning. De FGH Deposito Hypotheek blijft het goed doen; dit product blijkt de bakermat voor ook andere sterk cliëntgerichte hypotheekvormen. FGH Vastgoed In 1985 lag in de ontwikkelingsportefeuille het accent op het gereed komen van onderhanden projecten. Wij verwachten in 1986 een flink aantal verkopen tot stand te kunnen brengen omdat dan een aantal objecten naar mag worden aangenomen volledig verhuurd zal zijn. Intussen hebben wij, veelal in samenwerking met partners, een aantal interessante ontwikkelingen op stapel staan. Aangezien de voorverhuur van deze objecten er gunstig uitziet, hopen wij spoedig tot realisatie te kunnen overgaan. Het streven is dat FGH Vastgoed in beperkte omvang maar zeer actief, het liefst in samenwerking met anderen, op de markt van vastgoed blijft opereren, zulks met eigen winstoogmerk en tot steun van het financieringsbedrijf. Het in samenwerking met het Algemeen burgerlijk pensioenfonds ontwikkelde World Trade Center Amsterdam is op 25 oktober jl. officieel geopend door Hare Majesteit Koningin Beatrix. Het WTC is thans voor ca. 90% verhuurd, hetgeen ver boven de verwachtingen is. Het geschil met onze partner omtrent de overdracht van een deel van ons belang kwam in het verslagjaar nog niet tot een oplossing. Internationale activiteiten De uitbouw van de financieringsactiviteiten in het buitenland werd in 1985 voort gezet. Naast een goede groei van de portefeuille in de Verenigde Staten is ook de portefeuille in Engeland verder toegenomen. Aan het einde van het boekjaar stond buiten Nederland aan verstrekte leningen en garanties uit 609 mln, eind 1984 was dit bedrag ƒ519 mln. Ook in 1985 is gebleken dat de rentabiliteit van de buitenlandse financierings- portefeuille gunstig is. In verband hiermede zal in 1986 getracht worden tot uitbouw van de financieringsactiviteiten in de Verenigde Staten en Engeland te komen. In Londen is inmiddels het kantoor van FGH Finance Ltd. geopend. De vastgoedmarkt in de U.S.A. werd in 1985 wederom gekenmerkt door hoge aan- en verkoopprijzen van goed verhuurd onroerend goed. In verband hiermede hebben wij in het verslagjaar enkele goede verkopen tot stand gebracht. Voor de toekomst zullen slechts met grote zorgvuldigheid nieuwe vastgoedprojecten worden geënta meerd, gezien de reeds genoemde hoge aankoopprijs en de zwakkere verhuurmarkt als gevolg van overcapaciteit. 15

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1985 | | pagina 15