Preadvies van de raad van commissarissen Aan aandeelhouders Op grond van het door ons uitgeoefende toezicht en voorgelicht door Van Dien Co., accountants, die verslag van hun onderzoek hebben gedaan en een goed keurende verklaring hebben afgegeven, hebben wij de jaarrekening 1985 vastgesteld. In deze jaarrekening zijn de geconsolideerde jaarcijfers alsmede de vennootschappe lijke balans en resultatenrekening van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V. opgenomen zoals weergegeven op pagina 26 en volgende van dit jaarverslag Wij adviseren U de jaarrekening conform de in dit jaarverslag gepresenteerde stukken goed te keuren. Per de jaarvergadering 1985 legde de heer Mr J. de Wilde zijn functie van voorzitter van de raad van commissarissen neer na gedurende een reeks van jaren op voortref felijke wijze leiding te hebben gegeven aan onze raad. Zijn grote kennis van zaken en ervaring op het terrein, waarop de vennootschap werkzaam is, vormden de basis van zijn belangrijke inbreng in ons college. Wegens het aanvaarden van een commissariaat bij de Postbank N.V. is de heer Dr J. Kymmell per I januari 1986 uitgetreden als commissaris. In de korte periode waarin de heer Kymmell zitting had in onze raad heeft hij zich doen kennen als een deskundig collega met een weloverwogen oordeel. Wij zijn beide heren veel dank verschuldigd. In de vacature, welke is ontstaan door het aftreden van de heer Kymmell zijn wij voornemens te benoemen de heer Drs C.J.M. Scholtes. Onlangs heeft de heer Drs J.C. Smit wegens drukke werkzaamheden het voorzitter schap van onze raad overgedragen aan de heer A.G. van den Bos. Elders in dit jaarverslag wordt uitgebreider ingegaan op de voorgenomen overeen komst met AEGON N.V. en Postbank N.V., waaromtrent de eerste bekendmaking op 11 december 1985 plaatsvond. Het tenuitvoerleggen van bedoelde overeenkomst zal ook consequenties hebben voor de samenstelling van de raad van commissarissen. Daarover zult u nader geraadpleegd worden. In verband met de zich voordoende mogelijkheden van samenwerking met AEGON N.V. en Postbank N.V. is de raad van commissarissen in het verslagjaar meer in vergadering bijeen geweest dan normaal. Wij menen, dat de voorstellen, die u in dat verband ter goedkeuring zuilen worden voorgelegd, de best mogelijke waarborg voor een goede toekomst bieden. Wij hebben deze voorstellen dan ook goed gekeurd en mogen u aanbevelen daarmede eveneens in te stemmen en tot de voor te stellen wijziging van de statuten te besluiten. Gaarne spreken wij tenslotte onze waardering uit over de wijze waarop de raad van bestuur en zijn medewerkers in het afgelopen jaar hun taak hebben verricht. Utrecht, 26 maart 1986 De raad van commissarissen A.G. van den Bos, voorzitter

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1985 | | pagina 13