kunnen wij tot ons genoegen vaststellen dat de nieuwe behuizing geheel aan de verwachtingen voldoet zowel wat betreft de werksfeer als de communicatie en de efficiency. In het verslagjaar is wederom ruime aandacht besteed aan de opleiding en vorming van onze medewerkers, onder andere door het stimuleren van individuele en collectieve cursussen. Dit opleidingsprogramma zal in 1984 worden voortgezet. De functioneringsgesprekken die sinds 1982 gehouden worden, zijn een belangrijk hulpmiddel voor carrièreplanning en de daaruit voortvloeiende opleidingsprogramma's. Met het oog op de verdere verbetering van de interne communi catie en samenwerking is aan het einde van het verslagjaar een begin gemaakt met gestructureerd werkoverleg. Door deze aanpak verwachten wij ieders betrokkenheid bij de bedrijfsvoering te versterken, hetgeen de efficiency ten goede zal komen. In 1983 is verder extra aandacht geschonken aan het terugbrengen van het ziekteverzuim; het ziekteverzuimpercentage geeft thans een dalende tendens te zien. Wij nemen aan dat de betere begelei ding ook in het komende jaar tot positieve resultaten zal leiden. De ondernemingsraad heeft zich ook in het afgelopen jaar weer constructief opgesteld met als resultaat een duidelijke inbreng in de gang van zaken. Er vonden in het verslagjaar zes overleg vergaderingen plaats. Het aantal vaste medewerkers bij hetfinancierings- en vastgoed bedrijf daalde in 1983 van 371 naar 356; daarnaast hebben wij 16 medewerkers in dienst op basis van een tijdelijk dienstverband. Ultimo 1983 waren 1021 medewerkers (1982: 990) in dienst bij de tot ons concern behorende vennootschappen. Financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten Hieronder laten wij een aantal opmerkingen en overzichten volgen Ni op in To Wi en wc die betrekking hebben op de financiële uitkomsten van het jaar 1983. betreffende het Concern Over het boekjaar 1983 werd een bruto concernwinst behaald van 63,4 mln. Dit bedrag is als volgt samengesteld: (x ƒ.1 mln) 1983 1982 FGH en aangesloten banken 63,7 78,3 Vastgoedbedrijf en andere diversificaties (0,3) 3,7 63,4 82,0 20

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1983 | | pagina 22