Het beleid voor 1984 blijft gericht op het terugbrengen van de omvang van de eigen vastgoedportefeuille. In de toekomst zullen wij ons voornamelijk beperken tot activiteiten die bijdragen aan het verstrekken van leningen door ons financieringsbedrijf. Internationale activiteiten Onze financieringsactiviteiten in het buitenland ontwikkelden zich voorspoedig; was het in eerste instantie de nederlandse belegger/ ontwikkelaar die FGH tot internationale expansie aanspoorde, thans zijn het vooral de lokale contacten die onze buitenlandse zaken doen groeien. In totaal stond er aan het einde van het verslagjaar aan in het buitenland verstrekte leningen en garanties uit een bedrag tot een tegenwaarde van 672 mln (1982: 420 mln). Met betrekking tot deze financieringen kan worden opgemerkt dat zowel de aantrekking als de uitzetting in dezelfde valuta plaats vinden en dat de looptijden onderling in overeenstemming zijn. De uitbouw van FGH Realty Credit Corporation, gevestigd in New York, vond verder voortgang in verband waarmee het kapitaal ultimo 1983 aanzienlijk werd verhoogd. Ook dit jaar werd weer met winst afgesloten; de leningportefeuille per de ultimo bedraagt een tegenwaarde van 288 mln. In Engeland werd FGH Finance Ltd. opgericht, waarvan de geplande financieringsactiviteiten reeds op gang zijn gekomen. De Indonesische hypotheekbank P.T. Papan Sejahtera kan weer op een bevredigend jaar terugzien; in 1983 werd een eerste bescheiden - dividenduitkering ontvangen. In studie is thans of en zo ja hoe en in hoeverre in Indonesië tot beheeractiviteiten terzake van onroerend goed kan worden gekomen. 1983 Rendementen Pandbrieven Langlopende leningen 8 jaar) Kortlopende leningen (3-5 jaar)

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1983 | | pagina 19