Bij onze productie aan nieuwe leningen kwam - zoals beoogd het accent sterkte liggen op de sector commercieel onroerend goed. Het is daarbij ons streven actief te zijn op de markt voor beleggings- onroerend goed door middel van financiering en begeleiding van cliënten tijdens de fasen die aan het opnemen van een object in een beleggingsportefeuille voorafgaan. Ook in de sector van de opbouw van particuliere beleggingsportefeuilles kwamen interessante contacten tot stand; onze actieve begeleiding vormde daarbij een belangrijke stimulans. Verder richten wij ons op de financiering van bedrijfsmatig onroerend goed voor eigen gebruik, waarbij wij soms in samenwerking met handelsbanken langjarige financieringen aanbieden ter consolidatie van korte schuld. Onze Deposito Hypotheek, een product dat wij in het verslagjaar introduceerden, blijkt, nu de merites bekend worden, duidelijk in een behoefte te voorzien. In Nederland werd tot een bedrag van rond 770 mln aan leningen geaccepteerd (1982: rond 210 mln). Gestimuleerd door de dalende rente en verder ten gevolge van enkele omvangrijke verkopen uit joint ventures werd door het nederlands bedrijf een bedrag van rond 960 mln (1982: rond 1.200 mln) aan aflossingen ontvangen. Rekening houdend met de ontwikkelingen in het buitenland bleef de totale portefeuille, inclusief overige kredieten, vrijwel onveranderd op rond 5.480 mln (1982: 5.580 mln). Ook dit jaar vergden in moeilijkheden verkerende debiteuren nog veel aandacht. Het stemt tot voldoening dat het aantal terugliep en dat de mogelijkheid tot afzet van ingekochte onderpanden die wij niet in onze exploitatieportefeuille wilden opnemen, verbeterde. In 367 gevallen (1982: 457) moest tot veiling worden overgegaan; eind 1983 bedroeg de voorraad van voor de verkoop bestemde ingekochte onderpanden 326 stuks (1982: 286). FGH Vastgoed Ondanks aanmerkelijke verkopen is de eigen vastgoedportefeuille Rem nog niet teruggelopen. Dit vindt mede zijn oorzaak in voortgaande investeringen in ontwikkelingsprojecten, waartoe in de afgelopen jaren verplichtingen zijn aangegaan. Pam In voorbereiding werd genomen een bedrijfsgebouw in Amsterdam, Lanj hetwelk geheel is voorverhuurd. I O a Afgesloten werd de voorbereiding tot de bouw van 2.600 m2 Kon kantoorruimte en een aantal premie-koopappartementen in (3-5 Den Haag, alsmede een uitbreiding van 100 woningen en een sportcentrum in het recreatiepark Loohorstte Horst; gedeeltelijk is met de bouw reeds een aanvang gemaakt. De bouw van een 100-tal premie-huurwoningen in Amsterdam, van 87 service-appartementen in Rotterdam, van een kantoren project met expositieruimte te Nieuwegein en van het Wereldhandels centrum te Amsterdam, vond in het verslagjaar goede voortgang. In 1983 werden kantoorruimten in Den Haag, Ede en Leeuwarden voltooid; het grootste deel hiervan werd inmiddels verkocht. 16

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1983 | | pagina 18