Toelichting Friesch-Groningsche Hypotheekbank en aangesloten banken Algemeen De deelnemingen worden gewaardeerd tegen de intrinsieke waarde. In overeenstemming daarmee wordt in de geconsolideerde resultaten rekening het door de deelnemingen behaalde resultaat verantwoord. De vorderingen uit hoofde van de actieve financiering worden gewaardeerd op nominale waarde onder aftrek van afboekingen wegens oninbaarheid van een aantal posten ten laste van de hierna te noemen voorziening voor algemene risico's. Ter dekking van het algemene risico uit hoofde van de kredietverlening is een voorziening als bedoeld in artikel 329 van Boek 2 BW gevormd, welke is opgenomen onder 'Crediteuren en transitoria'. De schulden uit hoofde van passieve financiering worden gewaardeerd op nominale waarde. De effecten worden gewaardeerd tegen aan koopprijs of lagere beurswaarde. Bij de berekening van het resultaat worden de interestbaten en -lasten, evenals de overige baten en lasten, verantwoord in het jaar, waarop ze betrekking hebben. Alle activa en passiva, welke luiden in vreemde valuta, worden omgerekend tegen valutakoers per balansdatum. De daaruit voort vloeiende koersverschillen worden vanuit het gehele concern door berekend naar een centrale rekening bij de moedermaatschappij. Het aldus verkregen saldo valutaverschillen wordt verantwoord als mutatie in het eigen vermogen. De éénmalige baten (afsluitcommissie, etc.) en kosten (provisie, etc.) verbonden aan de actieve en passieve financiering, worden verantwoord inde resultatenrekening van het jaar waarin de gelden worden uitgezet resp. opgenomen. De in de resultatenrekening opgenomen vennootschapsbelasting wordt berekend over het saldo dezer rekening met inachtneming van vrijgestelde winstbestanddelen. Bij de berekening van de vennoot schapsbelasting is in tegenstelling tot vorige jaren de toevoeging aan de voorziening voor algemene risico's als een fiscale aftrekbare post beschouwd. Mede rekening houdende met de in het brutoresultaat begrepen vrij gestelde winstbestanddelen is als gevolg van deze toevoeging thans een zodanig fiscaal compensabel verlies aanwezig dat de voorziening voor latente belastingverplichtingen (opgenomen onder Voorzieningen' op de balans van het vastgoedbedrijf en andere diversificaties) voorzover deze betrekking heeft op de in de fiscale eenheid opgenomen vennootschappen, is vrij gevallen. De grondslagen van waardering en resultatenbepaling voor de jaar rekening van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank nv zijn gelijk aan die voor de geconsolideerde jaarrekening. Bij de onderstaande toe lichting zijn uitsluitend de cijfers der geconsolideerde jaarrekening vermeld. Een lijst met namen en zetels van deelnemingen is gedeponeerd bij het Handelsregister te Amsterdam. 36

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1982 | | pagina 38