Interne bedrijfsontwikkelingen en sociaal beleid In het voorjaar van 1983 heeft de FGH haar nieuwe hoofdkantoor in Utrecht betrokken. De in de jaren van groei over verschillende gebouwen verspreide afdelingen zullen weer in één gebouw hun plaats vinden. Dit komt de communicatie en efficiency ten goede. Dat is nodig in een tijd waarin aan bewaking van de kosten alle aandacht moet worden gegeven. Een essentiële voorwaarde voor het blijven bestaan als bedrijfsgemeenschap is een positief bedrijfsresultaat. Dit kan in deze tijd slechts worden bereikt, indien wij beschikken over een grote mate van vakmanschap, inventiviteit, motivatie, een en ander gebed in een goed functionerende organisatie. Het beleid is gericht op versterking van deze punten. In het afgelopen jaar is wederom veel.aandacht besteed aan het entameren van opleidingen en cursussen op individuele of collectieve basis om ons personeel voor te bereiden op nieuwe functies of op gewijzigde eisen die aan functies moeten worden gesteld. Aan de opleidingsbehoefte zal ook in 1983 ruim aandacht worden geschonken. Door een meer gestructureerde werkbegeleiding, werkoverleg en functioneringsgesprekken willen wij de horizontale en verticale communicatie verder verbeteren zodat de organisatie als geheel slag vaardig op de gewijzigde marktomstandigheden kan inspelen. Ook aan de motivatie wordt ruim aandacht geschonken. Hier ligt een duidelijke taak bij groeps- en afdelingshoofden. De begeleiding van ziektegevallen zal in het komende jaar extra aandacht krijgen. Het aantal medewerkers bij hetfinancierings- en het vastgoedbedrijf daalde in 1982 van 374 naar 371. Ultimo 1982 waren 990 (1981970) werknemers in dienst bij de tot ons concern behorende vennoot schappen. De samenwerking met de ondernemingsraad was in 1982 wederom zeer constructief. Veel zaken werden op initiatief van de ondernemings raad in het overleg betrokken. Er vonden in het afgelopen jaar 7 overlegvergaderingen plaats. Financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten Concern Over het boekjaar 1982 werd een bruto concernwinst behaald van 82 mln. Dit bedrag is als volgt samengesteld: 1982 FGH en aangesloten banken 78,3 Vastgoedbedrijf en andere diversificaties 3,7

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1982 | | pagina 26