Internationale activiteiten In België zijn onze belangen in 1982 verder verminderd. Er werden 148 woningen en kavels verkocht. Hierbij werd een bescheiden winst behaald. Het belang in België bestaat thans nog slechts uit 41 gereed zijnde woningen en 62 grondkavels, het merendeel tezamen met partners. Voorts uit een te realiseren kantoorgebouw in Brussel, waarvan met de bouw in 1983 is begonnen, en enig industrieterrein. In Engeland werden onze vastgoedbelangen door de verwerving van een participatie van 25% in een ter beurze genoteerde vastgoed- maatschappij beter gestructureerd. Het ligt in de bedoeling al onze vastgoedactiviteiten in deze maatschappij te concentreren. Twee kantoorobjecten werden in de loop van 1982 verkocht. In Duitsland vond weinig voortgang plaats in een tweetal projecten voor eerste woningen respectievelijk recreatiewoningen, waarbij wij zijn betrokken. De stagnatie op de Duitse woningmarkt geeft aanleiding de ontwikkelingsactiviteiten te temporiseren. Ondanks de minder willige markt bleef de verkoop van onze woning- projecten in Zuid-Frankrijkop peil. Naar verwachting zullen de appartementengebouwen in St. Raphaël in 1983 geheel worden verkocht. In Cannes Marina en Fréjus werd met de bouw van nieuwe appartementscomplexen gestart. De eerste verkoopresultaten zijn bemoedigend. In Straatsburg werd een kantorenobject in 1982 uit verkocht en een bedrijfshallencomplex geheel verhuurd en op termijn verkocht. Om obli In de Verenigde Staten vond de uitbouw van onsfinancieringsbedrijf inn FGH Realty Credit Corporation gestadig voortgang. De huidige porte feuille bestaat voornamelijk uit kortlopende bouw- en overbruggings- ma kredieten. Het ligt in de bedoeling bij betere marktomstandigheden het Nee accent meer te gaan leggen op middellange hypothecaire leningen. eni De resultaten zijn hoopgevend; het tweede boekjaarwerd met winst afgesloten. Pan De vastgoedbelangen in de Verenigde Staten verminderden doordat zowel in de samenwerking met Bredero (Brefries) als in Dutch Property Investments een aantal verkopen werd gerealiseerd. In D.P. I. kwam de aankoop van een geheel verhuurd kantorengebouw in Washington D.C. tot stand. Ons bedrijf op de Nederlandse Antillen, FGH Finance nv, is uitgegroeid tot een volwaardige, internationalefinancieringsinstelling,welkezich in haar kredietverlening voornamelijk richt op de U.S.A. en Canada. De deelneming van 15% die wij in de Indonesische hypotheekbank P.T. Papan Sejahtera hebben, voldoet aan de verwachtingen. Het bedrijf behaalt goede resultaten. In totaal staat aan het einde van het verslagjaar aan in het buitenland verstrekte leningen en garanties een bedrag uit tot de tegenwaarde van 420 mln. 22

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1982 | | pagina 24