Koersontwikkeling van valuta's in 1981 te Amsterdam gebaseerd op de passage-koersen; woensdag-noteringen 2 januari =100 in 1981 gestabilisGerd rond de 70.000. De verwachting bestaat dat dit aantal zal kunnen worden uitgebreid in verband met de groeiende belangstelling van beleggers voor premie-huurwoningen. In de makelaardij van woningen is uiteraard weinig activiteit, terwijl ook op het gebied van de bedrijfshuisvesting de gevolgen van de depressie duidelijk zijn te constateren. Van Haften Co nv kan op een goed jaarterugzien. Ondanks het feit dat in 1981 de koersontwikkeling op de beurs in het algemeen ongunstig was, heeft de omzet zich, vooral in de sector van de vastrentende waarden, in positieve zin ontwikkeld. Bij een toenemend aandeel van buitenlandse deelnemers op de nederlandse markt wist Van Haften zijn marktaandeel goed te handhaven. De gunstige resultaten, alsmede de goede marktpositie, hebben ons gesterkt in ons beleid om Van Haften Co nv ruimere armslag te bieden en naar verdere uitbouw te streven. Als eerste aanzet daartoe werd aan het einde van het verslagjaar het (garantie-) vermogen verhoogd met in totaal 4 mln. Onze aannemingsmaatschappij Gebam kon, ondanks de verslechte rende bouwmarkt, zijn omzet behoorlijk op peil houden. Het wegvallen van de woningbouwproductie is opgevangen door het tijdig overgaan op de utiliteitsbouw. In de bedrijfsvoering is het een positief punt dat het hoofdkantoor eind 1980 is overgebracht van Rijswijk naar de gemeente Houten. Het blijkt dat de centrale ligging in het werkgebied buiten de verkeerscongestie van de randstad en de concentratie van kantoor, werkplaats en opslag, tot een efficiëntere bedrijfsvoering leidt. De orderportefeuille per 1 januari 1982 wettigt de verwachting dat Gebam ook in 1982 een voldoende bijdrage aan de concernwinst zal leveren. Amerikaanse dollar Zwitserse frank Duitse mark Nederlandse gulden Belgische/Luxemburgse frank Engelse pond Franse frank

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1981 | | pagina 29