Ook in Frankrijk werden in de laatste maanden van 1981 de gevolgen van de economische teruggang duidelijk merkbaar. Verder had de politieke omwenteling gevolgen voor de franse economie. Hoewel de verkoop van de appartementen uit onze (50%) projecten aan de Cóte d'Azur nog alleszins redelijk is in 1981 verkocht: 260 appartementen voor een totaalbedrag van FF 140 mln - is toch een teruggang merk baar. In 1981 werd één nieuw appartementenproject gestart (±370 appartementen) waarin wij voor 35% deelnemen. Dit project zal in fasen worden gerealiseerd. Van het 12 verdiepingen tellende kantoorgebouw in Straatsburg zijn nog slechts 3 verdiepingen onverkocht; de verwachting is dat deze in 1982 zullen worden verkocht. Het industriële complex te Straatsburg is op termijn verkocht aan de huurder. Het kantoorgebouw te Parijs werd in het verslagjaar verkocht. In de V.S. is het vastgoedbezit van Dutch Property Investments (DPI), een 50% deelneming, in beperkte mate uitgebreid door de aankoop van twee kantoorgebouwen, één in Dallas en één in Denver. In verband met de expansie in het verleden werd het hoofdkantoor ondergebracht in een nieuwe vestiging. De samenwerking met Bredero ('Brefries') heeft zich in 1981 verder verbreed. De Brefries-activiteiten concentreren zich voornamelijk in New York City én Los Angeles. Uit de bestaande portefeuille is een appartementengebouw, gelegen aan het East End te New York, verkocht. Een kantoorgebouw gelegen aan South Park Avenue aldaar, deels bestemd voor exploitatie en deels voor renovatie, werd verworven. De in het vorig jaarverslag vermelde plannen om samen met Bredero de Canadese onroerend goed marktte betreden hebben in het verslagjaar tot een eerste transactie geleid. Interne bedrijfsontwikkelingen en sociaal beleid In dit verslagjaar hebben twee organisatiewijzigingen plaatsgevonden. De juridische afdeling werd, mede in verband met de expansie in het buitenland, gesplitst in twee sectoren, waarvan er één zich voor namelijk richt op het hypotheekgebeuren in Nederland en één - naast algemene concernzaken op de buitenlandse activiteiten. Bij de sector actieve financiering is, voornamelijk met het oog op de kredietbewaking in de meest ruime zin, een andere opzet doorgevoerd om deze afdeling beter te doen beantwoorden aan de eisen die deze tijd nu eenmaal stelt. Verder wordt voortgang gemaakt met het dieper in het bedrijf laten doordringen van ons budgetterings- en voortgangs- co ntrö I esysteem Aan de loopbaanplanning werd veel aandacht besteed, waarbij echter wel moet worden opgemerkt dat de personeelsomvang van de FGH slechts beperkte mogelijkheden biedt. Vacatures worden zoveel mogelijk vervuld uit interne kring. Bij dit alles is de kwaliteit van onze medewerkers van doorslaggevend belang. Ter handhaving én ter opvoering van die kwaliteit, en mede in het oog houdende dat onze medewerkers alle kans moet worden geboden om op veranderende omstandigheden adequaat te reageren, is het onderhanden zijnde cursusprogramma, dat zich richt op zowel technische als communicatieve bekwaamheden, voortgezet en geïntensiveerd. Het stemt tot voldoening dat de medewerkers over het

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1981 | | pagina 27