bedrijfsruimte, annex stadiongedeelte in Utrecht. Al deze projecten worden ontwikkeld in samenwerking met partners. Van de genoemde kantoorprojecten in Den Haag werd 10.800 m2 verkocht. Gereed kwam in het boekjaar 1981 een computer/kantoorcentrum in Lelystad, welk project in onze exploitatieportefeuille werd opgenomen. Afzonderlijke vermelding verdient het in aanbouw zijn van een drietal kantoorpanden in Hoog Catharijne met bijbehorende parkeer accommodatie in het kader van de samenwerking met Bredero. De oplevering van dit omvangrijke project wordt tegen het einde van 1982 tegemoet gezien. Eén van deze panden zal deels in gebruik worden genomen als ons nieuwe hoofdkantoor, deels door ons worden verhuurd. Van de andere twee panden is er één verkocht en één verhuurd. Van het winkel-en kantorencentrum zelf kan worden vermeld dat de exploitatie naar wens verloopt en dat wij daar van de economische terugslag nauwelijks iets merken. Dit laatste kan niet worden gezegd van het Restaurant Hoog Brabant; de bezuinigingen die overal worden doorgevoerd hebben invloed op de omzet, die met enkele procenten terugliep. De nieuwbouw van het Holiday Inn hotel kwam dit jaar gereed, evenals de reconstructie van de door brand verwoeste bovenste etages. Alhoewel én door de veranderde opzet én door de aanloopperiode een vergelijking met 1980 niet goed mogelijk is, constateren wij dat ook hier het streven naar uitgavenbeperking zich doet voelen. Het in samenwerking met V&D ontwikkelde bungalowpark in Horst blijkt een succes. Vanaf de opening van dit park blijkt een bezettings graad haalbaar van ver boven de 90%. Naast de goede opzet, schrijven wij dit toe aan het streven de vacantie dichter bij huis te houden. Een tweede park in Zeltingen (B.R.D.) is in het kader van de samenwerking met V&D in voorbereiding. Uiteraard ondervond de afzet van veelal in combinatie met partners opgezette woningprojecten stagnatie. Gelukkig is de omvang gering. Wij verwachten dat de thans voor onze rekening resterende voorraad van 60 woningen in de loop van 1982 zal worden verkocht. Als gevolg van de verkoop van ca. 65.000 m2 kantoren/bedrijfsruimte en een flink aantal woningen liep de omvang van onze exploitatie portefeuille terug. Deze omvang werd gedeeltelijk gecompenseerd door de overdracht van een drietal projecten uit onze ontwikkelings- portefeuille, alsmede door de inkoop van een aantal zogenaamde executiepanden. Internationale activiteiten De organisatie van de afdeling Buitenland kwam in het verslagjaar op sterkte en vond op verschillende punten zijn afronding. Ons financieringsbedrijf in New York werd op 1 februari 1981 officieel gestart onder de naam FGH Realty Credit Corporation. Drexel, Burnham, Lambert, Inc. heeft hierin een deelname van 10%. Het bedrijf heeft zich volgens plan ontwikkeld. Ook onze vestiging op Cura9ao (FGH Finance nv) zag zijn zakenbestand toenemen. In totaal staat aan het einde van het verslagjaar aan in Noord Amerika verstrekte leningen en garanties een bedrag uit tot de tegenwaarde van ƒ214 mln. De indonesische hypotheekbank P.T. Papan Sejahtera (15% belang), 22

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1981 | | pagina 24