binnen enkele maanden te verkopen, doorgaans met een betere opbrengst dan ter veiling mogelijk was. In 1981 werden 301 veilingen gehouden; ultimo 1981 resteert een voorraad van 141 in verkoop zijnde panden. Het zou een goede zaak zijn indien de in het nieuwe hypotheek recht voorziene mogelijkheid om ook bij gedwongen verkopen de weg van onderhandse verkoop te volgen als voortrein zou worden ingevoerd. Een belangrijk aspect van het risico-management is het voorkómen van acute problemen. Daarbij blijkt dat in goede samenwerking vaak ongelukken kunnen worden voorkomen. De hele portefeuille overziende en rekening houdende met onze financiële armslag, houden wij er ons van verzekerd dat de problemen die zich voordoen, door ons zullen worden opgelost. Wij prijzen ons in dit verband gelukkig dat onze brede oriëntatie op het gebied van vastgoed gepaard gaat aan een grote deskundigheid van onze medewerkers. In onze marktbenadering is de nadruk die wij op ons specialisme leggen onverkort gehandhaafd. Speciaal aan de sector bouwfinancieringen werd veel aandacht besteed. Wij menen te mogen stellen, dat deze activiteit veel belangstelling ontmoet. Dit is niet verwonderlijk. Hoe moeilijker de economische omstandigheden, hoe belangrijker het is dat geplande investeringen binnen het gestelde budget blijven. Juist op dat punt is onze service aan de cliënten van grote waarde. Het komt immers maar al te vaak voor dat door allerlei bijkomende eisen en noodzakelijk heden het geplande bedrag aan bouwsom wordt overschreden. Ook de financieringskosten kunnen door een ongunstige keuze van de financieringsmethodiek boven het budget uitkomen. Ook op dit vlak worden onze cliënten bijgestaan om tot een juiste opzette geraken. Dat het ons hierbij niet te doen is om de professionele adviseurs van onze cliënten uit te schakelen, is vanzelfsprekend. Samenvattend kunnen wij stellen dat wij ook wat deze sector van ons bedrijf aangaat, de toekomst ondanks de huidige ongunstige markt omstandigheden, met vertrouwen tegemoet zien. FGH Vastgoed Nederland Na hetgeen wij eerder in dit verslag hebben vermeld over de vastgoed markt in Nederland, zal het duidelijk zijn dat wij weinig nieuwe initiatieven hebben genomen op het gebied van woningbouw projecten. Wij hebben ons beperkt tot het entameren van een honderd tal premie-huurwoningen in Amsterdam, van een relatief klein kantoor- en woningproject in Hilversum en van een veertig-tal premie- huurwoningen in Lelystad. Voorts is in de voorbereidingssfeer vermeldenswaard dat wij bezig zijn met een service-appartementen- gebouw in Rotterdam van 87 eenheden. In de sector bedrijfsmatig vastgoed werd de voorbereiding van een aantal projecten voortgezet. Als belangrijkste nieuwe projecten noemen wij een tweetal kantoorprojecten in Den Haag (totaal ca. 13.000 m2 meteen aantal in combinatie te bouwen appartementen). In uitvoering is 6.000 m2 kantoor- annex winkelruimte in Amsterdam, 12.000 m2 kantoor te Leeuwarden alsmede 25.000 m2 kantoor- en 21

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1981 | | pagina 23