Verder wordt in Engeland deelgenomen in de ontwikkeling van kantoorgebouwen in Aberdeen en Newcastle (belang in beide 50%), alsmede in de ontwikkeling van een kantoorgebouw met bedrijfshallen te Aberdeen (belang 251/i%). In de Verenigde Staten zijn de activiteiten van Dutch Property Investments (deelname 50%) verder uitgebreid. Aan de bestaande vastgoedportefeuille werden toegevoegd een bedrijfshallencomplex in Tucker (Georgia) en een in aanbouw zijnd winkelcentrum in Atlanta (Georgia). Tevens werd een begin gemaakt met de ontwikkeling van woningen in Lakewood (Colorado). In exploitatie werd genomen een winkelcentrum in Woodbridge (Virginia). Met deze aankopen werd uitbreiding gegeven aan de bestaande vastgoedactiviteiten in Denver (Colorado), Washington D.C., en Houston (Texas), waar naast een kantoorgebouw en een bedrijfshallencomplex, al een drietal appartementengebouwen in exploitatie is. De samenwerking met Bredero (Brefries combinatie) werd in 1980 geïntensiveerd. De vastgoedactiviteiten werden dit jaar wederom toegespitst op de New York (Manhattan) en de Los Angeles area; deze concentratie heeft in het voorafgaande jaar tot goede resultaten geleid. In New York werden in het verslagjaar twee kantoorgebouwen aangekocht, die deels in exploitatie zijn genomen en deels worden gerenoveerd. Verder werd aldaar een bestaand appartementengebouw in exploitatie genomen, gronden voor een complex luxe appartementen aangekocht en een kantoorgebouw aan Broadway verkocht. In California is een kantoorgebouw aangekocht in Long Beach. Verder werd te Cerritos (Los Angeles) de basis gelegd voor ontwikkelingsactiviteiten door de verwerving van 35 ha grond voor de bouw van een nieuw stadscentrum. Een kantoorgebouw in Los Angeles werd verkocht. In samenwerking met de Bredero groep bestaan plannen om de Canadese markt te betreden. Onze buitenlandse belangen namen in dit verslagjaar belangrijk toe. Zij bedragen per de jaarultimo 363,1 mln., waarvan in Europa 245,2 mln. (1979: 132,9 mln.) en in de Verenigde Staten 117,9 mln. (1979: 39,4 mln.). In 1981 zal, voor wat de internationalisatie van ons bedrijf betreft, consolidatie plaatsvinden van de in gang gezette expansie, waarbij vooral de interne organisatie grote aandacht zal krijgen. Interne Bedrijfsontwikkelingen en Sociaal Beleid In ons vorig verslag vermeldden wij dat een aanvang is gemaakt met het opstellen van een sociaal beleidsplan. In dit jaarverslag willen wij wat verder ingaan op de gedachten die ten grondslag liggen aan het sociaal beleid, zoals dat in ons bedrijf wordt gevoerd. Hierbij wordt voortdurend in het oog gehouden dat het sociaal beleid een eigen bijdrage dient te leveren aan de continuïteit van ons bedrijf, waarvan het resultaat in hoge mate wordt bepaald door de gezamenlijke inzet van de medewerkers. 27

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1980 | | pagina 29