Internationalisatie In het verslagjaar zijn wij voortgegaan met het onderzoek van de mogelijkheden tot het vestigen van een eigen organisatie voor het begeleiden van onze financierings- als ook van onze vastgoed- activiteiten in de landen waar het zakenbestand en de vooruitzichten zodanig zijn, dat een eigen vestiging attractief wordt geacht. Bij de vestiging van financieringsinstellingen voor de lokale markt is ons principe dat geen valutarisico wordt gelopen en dat pas als voldoende uitzicht bestaat op het aantrekken van voldoende passief geld in het betrokken land, daartoe wordt besloten. In de Verenigde Staten zijn wij thans zover gevorderd dat stappen worden ondernomen om te komen tot oprichting van een financieringsdochter. In verband met onze internationale geldstromen werden inmiddels een bijkantoor en een afzonderlijke financieringsmaatschappij onder de naam FGH Finance nv gevestigd te Willemstad (Nederlandse Antillen). Het ligt verder in het voornemen dit jaar te komen tot een financieringsvennootschap in Zwitserland. De in 1980, in samenwerking met de Wereldbanken de Bank Indonesia, opgerichte hypotheekbank P.T. Papan Sejahtera in Jakarta, waarin wij voor 15% participeren en aan welke bank wij algemene assistentie verlenen, belooft een goede toekomst tegemoet te gaan. Het bedrijf ontwikkelt zich geheel volgens de planning; het is reeds met zijn financieringsactiviteiten gestart. De markt voorde Produkten van dit instituut ziet er bijzonder gunstig uit. Om een overzichtte geven van onze vastgoedactiviteiten, vermelden wij het volgende. In Frankrijk zijn wij - tezamen met partners - bezig met de bouw van appartementen in St. Raphaël, Cöte d'Azur (ruim 500 flats, verdeeld over drie gebouwen) en in Mandelieu 'Cannes Marina' (ruim 600 flats, verdeeld over drie gebouwen). De verkoop, die zich voornamelijk op de franse markt richt, verloopt naar wens. Verder bestaat onze portefeuille uit een gedeeltelijk verhuurd kantoorgebouw in Straatsburg, een geheel verhuurd bedrijfshallencomplex aldaar en een geheel verhuurd kantoorgebouw in Parijs. In België bestaan onze vastgoedactiviteiten uit de bouw van appartementen en kantoren in Brussel en Ukkel, verkavelingen in Halle en de bouw van 48 villa's in Waterloo. Verder zijn wij betrokken bij appartementencomplexen in De Haan (50%), Strombeek Bever (50%), en De Panne (331/3%), bij een verkaveling in Hergenrath (50%), bij een bedrijfshallencomplex te Nossegem (50%), en bij een vakantiedorp in Stavelot (50%), dat inmiddels gereed en in exploitatie is. Gezien de weinig florissante situatie op de belgische markt zijn er in het verslagjaar geen nieuwe projecten in ontwikkeling genomen. In Duitsland werd gestart met de bouw van 250 woningen in Neu Wulmstorf, bij Hamburg. Ons belang in dit project bedraagt 50%. In Engeland participeren wij voor 50% in de ontwikkeling van bedrijfshallen in Basingstoke, die in 1981 gereed zullen komen. Het ligt in de bedoeling deze hallen na geslaagde verhuur aan beleggers te verkopen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1980 | | pagina 26