Vastgoed Hiervoor hebben wij reeds gesteld, dat de economische vooruit zichten en de al bijna twee jaar bestaande en nog steeds voortdurende onzekerheid over de renteaftrek de markt voor de eigen woning ernstig hebben verstoord. Meldden wij vorig jaar reeds dat wij ons hierdoor genoodzaakt voelden zeer selectief te werk te gaan bij het accepteren van nieuwe woning- projecten, thans moeten wij opmerken dat wij door het toenemende risico van kraken en de mogelijk nadelige effecten van de op stapel staande leegstandswet, nog slechts nieuwe objecten in aanbouw nemen, indien wij daartoe contractueel zijn gebonden. In 1980 zijn wij dan ook slechts gestart met de bouw van een 20-tal woningen. In Leeuwarden werd - in samenwerking met aannemersbedrijf J.G. Visser bv - begonnen met de bouw van een kantoorpand met een vloeroppervlak van 10.000 m2. De objecten in Amsterdam, t.w. het World Trade Center (tezamen met het Algemeen burgerlijk pensioenfonds) en het gecombineerde winkel en kantorenproject in de Kalverstraat (ABN/FGH Project bv) ondervonden ernstige procedurele vertraging. Dit is eveneens het geval met de nieuwbouwplannen aan de Sarphatistraat, waar aanvankelijk ons nieuwe hoofdkantoór was gepland. In Utrecht werden aansluitend aan Hoog Catharijnedrie kantoorpanden (ca. 35.000 m2) met bijbehorende parkeergarage in aanbouw genomen. Een van deze kantoorpanden is verkocht, terwijl een ander ons nieuwe hoofdkantoor zal worden. Het derde pand is inmiddels verhuurd. Ten aanzien van het winkel- en kantorencentrum zelf kan worden gemeld dat de exploitatie naar wens verloopt; over het boekjaar 1980 werd voor het eerst een interim dividend gedeclareerd van 600.000. De resultaten van het restaurant Hoog Brabant waren nog niet zodanig dat een dividend kon worden uitgekeerd. De omzetontwikkeling stemt echter wel tot tevredenheid. De gang van zaken bij het Holiday Inn Hotel mag voorspoedig worden genoemd. De schade van de eind 1980 plaats gehad hebbende brand wordt door verzekering gedekt. De oplevering van de uitbreiding van het hptel wordt door de brand niet vertraagd. Het eerste project in onze samenwerking met Vroom Dreesmann - een bungalowpark te Horst - werd juist voor de zomervakantie opgeleverd. Ondanks de gebruikelijke aanloopmoeilijkheden werden in het tweede halfjaar zeer bevredigende resultaten behaald. De reconstructie van de badplaats Scheveningen ondervond vertraging als gevolg van de discussie met de Gemeente over de verdere planafwikkeling. Wij mogen verwachten dat deze problemen in 1981 definitief zullen worden opgelost. Zoals reeds in een eerder jaarverslag vermeld, is ons belang in dit project 162/3% en zijn de bezittingen van het Consortium op basis van een financieringshuur verhuurd. 22

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1980 | | pagina 24