De stijging van het resultaat van het Vastgoedbedrijf en andere diversificaties kan geheel worden toegeschreven aan het hogere resultaat op verkopen. Hiertegenover staat een sterke stijging van de algemene kosten, welke voor een deel met het hogere verkoopresultaat verband houdt en voor het overige het gevolg is van de hierboven genoemde situaties in de deelnemingen. Een gedeelte van de gestegen kosten is het gevolg van de in het afgelopen jaar doorgevoerde reorganisatie bij de Kok Groep. De daaraan verbonden kosten zijn geheel ten laste van de resultaten over 1979 gebracht. Wij hebben het vertrouwen dat, mede als gevolg van deze reorganisatie, dit bedrijf in de naaste toekomst een bevredigende bijdrage aan het resultaat kan leveren. Voorts ondergingen de resultaten de invloed van de verkoop van hoog- renderend vastgoed, waartegenover nieuwe objecten met een geringer aanvangsrendement werden verworven. Van deze voornamelijk in het buitenland gelegen objecten mogen voor de toekomst goede groei mogelijkheden worden verwacht. Aan de Voorziening voor leegstand werd in 1979 2,5 miljoen toegevoegd, tegenover 4 miljoen in de voorgaande jaren. In deze lagere toevoeging weerspiegelt zich onze verwachting dat voor de komende jaren met een geringer leegstandsverlies dan tot nu toe het geval was rekening behoeft te worden gehouden. De bijdrage aan het resultaat van het Effectenbedrijf bleef als gevolg van de minder gunstige marktsituatie aanzienlijk achter bij die over 1978. Gezien de minder gunstige vooruitzichten in onze bedrijfstak verwachten wij dat over het boekjaar 1980 niet eenzelfde resultaat ais over 1979 zal worden bereikt. Wij stellen voor over het boekjaar 1979 een dividend van 4,30 per 10,van een aandeel uit te keren. In het bovenstaande hebben wij een overzicht gegeven van onze onderneming in 1979. Wij willen dit verslag thans besluiten met onze erkentelijkheid uit te spreken aan alle medewerkers voor de wijze waarop zij hun vaak moeilijke taak hebben willen verrichten. Amsterdam, 21 maart 1980 De Raad van Bestuur J.W. van Dijk, voorzitter G.J. Jansen A.C. van Uchelen

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1979 | | pagina 30