In 1979 is het aantal medewerkers (financieringsbedrijf en vastgoed) met 48 toegenomen van 328 tot 376; 15 medewerkers werden intern over geplaatst. Het verloop bedroeg 10,1%. Dit percentage achten wij te hoog. Middels variabele werktijden, verbetering van het takenpakket en andere maatregelen trachten wij een verbetering te bewerkstelligen. Ook in 1979 werden wij geconfronteerd met moeilijk of geheel niet te vervullen vacatures. De problemen concentreerden zich voornamelijk op het vervullen van commerciële functies en functies op automati seringsgebied. Om aan de grote onderbezetting in de automatisering het hoofd te kunnen bieden moest een beroep op uitzendbureau's worden gedaan. Naast de gebruikelijke bijstelling van de salarissen zijn in het verslagjaar verbeteringen aangebracht in de pensioenvoorzieningen. Verder werd veel aandacht besteed aan het systeem van variabele werktijden, de ziektekostenregeling en de studiekostenregeling. In 1979 vond de automatisering van ons leningenbestand verder voortgang. De voorbereidingen om middels datatransmissie administratieve gegevens te gaan verwerken zijn in een vergevorderd stadium. Dit project zal de communicatie tussen kantoren en centrale ten goede komen. Aandacht zal worden gegeven aan de veranderingen, die de invoering van het systeem voor een aantal medewerkers met zich mede zal brengen. Wat het inspectieapparaat betreft zijn stappen gezet om de geografische oriëntatie van onze inspecteurs te versterken, waardoor zij de hun toegewezen taken beter kunnen uitoefenen. Door een organisatiewijziging is verder de gewenste functiescheiding tussen taxatie en kredietverlening geaccentueerd met behoud van een optimale coördinatie. Zoals reeds eerder in dit verslag gemeld, is het overleg met de onder nemingsraad constructief geweest. In 1979 kwamen als belangrijkste onderwerpen aan de orde: de verplaatsing van onze hoofdvestiging van Amsterdam naar Utrecht en de gevolgen daarvan op sociaal terrein, de overname van de Kok Groep en de overname van 50% van de aandelen Gebam; daarnaast werden diverse (re)organisaties en regelingen voor de medewerkers en de gepensioneerden behandeld. Financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten Over het boekjaar 1979 werd een netto concernwinst behaald van 41,4 miljoen, als volgt samengesteld: 1979 1978 Brutowinst FGH en aangesloten banken Brutowinst Vastgoedbedrijf en andere diversificaties 74.100.000 76.900.000 18.400.000 14.900.000 Transporteren 92.500.000 91.800.000 25

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1979 | | pagina 27