Als eerste project in onze samenwerking met Vroom Dreesmann werd een bungalowpark te Horst, bestemd voor de verhuur, in aanbouw genomen. De 400 bungalows en de centrale voorzieningen komen in 1980 in exploitatie; verdere projecten zijn in studie. Wat betreft het plan Hoog Catharijne te Utrecht kan worden gemeld dat de kantoren thans vrijwel volledig zijn verhuurd. De enkele in het huurdersbestand van de winkels optredende mutaties worden benut om het branchepatroon zo veel mogelijk te versterken. Verheugend is het te mogen constateren dat de in Hoog Catharijne gevestigde winkeliers zich in toenemende mate een eigen klantenkring verwerven, hetgeen het gehele centrum ten goede komt. Bij het beheer wordt grote aandacht besteed aan de energiebesparing; op dit front werden opmerkelijke resultaten geboekt (over de laatste twee jaar ruim 30% besparing, zonder aantasting van de kwaliteit). De reconstructie van de badplaats Scheveningen verloopt volgens plan. De bebouwing van het Gevers Deynootplein (winkels en verkoop- appartementen) vordert gestaag. De in 1978 gestarte internationale activiteiten zijn in het verslagjaar verder uitgebreid. De verkoop van de 550 aan de Cöte d'Azur in aanbouw zijnde appartementen verloopt zeer bevredigend. De verkoop inspanningen zijn primair gericht op de Franse markt. In Straatsburg werd een participatie genomen in verhuurde kantoorgebouwen. In Engeland werden in Basingstoke, Newcastle en Aberdeen tezamen met partners enige bedrijfsobjecten in ontwikkeling genomen. Het beleid in de Verenigde Staten was erop gericht de exploitaite- portefeuille verder uit te breiden; aangekocht werden wooneenheden in Houston en Denver, kantoorgebouwen in Washington, New York en Los Angeles en verder bedrijfshallen in Denver. Ons belang in deze objecten varieert van 162/3% tot 50%. In het verslagjaar gaf het verloop van de investeringen in de ontwikkelingsportefeuille het volgende beeld: Investeringen per 1 januari 1979 153.100 Investeringen 64.500 Verkopen 36.300 Stand per ultimo verslagjaar 181.300 Hiervan in woningen 134.600 in kantoren 17.400 diversen 29.300 181.300 x 1.000,inclusief minderheidsdeelnemingen naar rato van ons belang daarin. 21

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1979 | | pagina 23