Financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten Per 1 januari 1977 vond de benoeming plaats van de Heren G. Boer en L. J. ten Haaf tot directeur respectievelijk van ons kantoor te Utrecht en te Enschede. In de loop van het jaar verlieten de Heren Mr. H. A. Kunkeler en S. H. Buitendijk, respec tievelijk als directeur en adjunct-directeur werkzaam op onze vastgoedafdeling onze dienst. In samenwerking met de Ondernemingsraad is het in 1977 gelukt ook op sociaal terrein een aantal belangrijke maatregelen door te voeren. In het sociale jaarverslag wordt hierbij uitgebreid stilgestaan. Wij willen hier volstaan met onze waardering uit te spreken voor de constructieve wijze, waarop wij met de Ondernemingsraad konden bouwen aan verdere verbeteringen van het sociale klimaat in onze onderneming. Conform de in ons halfjaarbericht uitgesproken verwachting sloten wij het boekjaar 1977 af met een resultaat dat aanzienlijk hoger was dan in het vorige jaar. De bruto concernwinst steeg met 61 tot/ 81,6 miljoen (1976:/50,6 miljoen). In deze verbetering droegen zowel het financieringsbedrijf als het vast goedbedrijf en de andere diversificaties bij. FGH en aangesloten banken Vastgoedbedrijf en andere diversificaties Totaal concern 1977 1976 60.900.000 39.500.000 20,700,000 11.100.000 81.600.000 50.600.000 De hiervoor in dit verslag reeds gesignaleerde sterke toename van de hypothekenportefeuille resulteerde in een interest- en provisiesaldo van 81 miljoen hetgeen een stijging van 43 ten opzichte van vorig jaar betekent. De stijging van de kosten met /4,4 miljoen tot /21,4 miljoen heeft voor een belangrijk deel betrekking op een toename van de salarissen en de andere personeelskosten, gevolg van de snelle groei van de bedrijfsactiviteiten. Aan de reserve voor algemene risico's werd een bedrag van 9,5 miljoen (vorig jaar f 3,1 miljoen) toegevoegd. In dit bedrag is begrepen een extra dotatie van 1.345.000, welke verband houdt met een bijzondere bate, verkregen uit de verkoop van ons vroegere kantoorgebouw in Groningen. Wij achten deze relatief grote toevoeging gewenst in verband met de aanzienlijke toe name van onze hypothekenportefeuille. De resultaten van het vastgoedbedrijf werden in aanzienlijke mate beïnvloed door de verkoop van enkele grote kantoorpanden. Van het totale resultaat op verkopen werd slechts een bedrag van /2,4 miljoen als boekwinst bij de verkoop van oud vastgoedbezit aan de vervangingsreserve toegevoegd, hetgeen illustreert dat de verjonging van onze vastgoedportefeuille thans nagenoeg voltooid is. Gezien het relatief lage aanvangsrendement van het vervangende nieuwe vastgoed kan van deze verjonging in de eerste jaren een zekere druk op de exploitatieresultaten verwacht worden. Het is onze overtuiging dat de hogere toekomstwaarde van dit nieuwe vastgoed dit offer alleszins rechtvaardigt.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1977 | | pagina 24