Het valt toe te juichen dat in deze prijsontwikkeling een zekere stabilisatie is ontstaan, zulks mede doordat de financiers niet bereid blijken in hun financiering de prijsontwikkeling ten volle te volgen. De voortgang in de bouw van onze objecten in Nederland en in België verliep volgens schema. De hun voltooiing naderende projecten in 's-Gravenhage, Eindhoven en Bolnes zijn vrijwel volledig verkocht. De verkoop van de in België in aanbouw zijnde appartementen heeft eveneens een bevredigend verloop. In het object De Haan is in december 1977 een modelwoning geopend. Met de voltooiing van het Gildenkwartier in 1977 werd de ontwikkeling van het winkel- en kantorencentrum Hoog Catharijne afgesloten. Van het oorspronkelijke plan Hoog Catharijne te Utrecht resteert thans nog het kantorenplan aan het Leidseveer. Met de bouw van dit technisch en economisch als een zelfstandige eenheid te beschouwen project zal in 1979 een aanvang worden gemaakt. In het Gildenkwartier werd het winkelgedeelte - geheel verhuurd - in september 1977 geopend. Het kantorengedeelte ter grootte van 30.000 m2 bruto vloer oppervlakte werd in zijn geheel verkocht. Voorts werd het in 1971 gereedgekomen kantoorpand nabij de Croeselaan verkocht aan de Verenigde Bedrijven Bredero nv, die reeds een belangrijk deel 35 van dit pand als huurder in gebruik had. De juridische overdracht zal plaats vinden na gemeentelijke goed-^ keuring. De verkoop van de kantoren in het Gildenkwartier betekent een incidentele afwijking van de door ons tot dusverre bepaalde politiek uitsluitend te verhuren. Deze politiek is mede geïnspireerd door de technische verwevenheid van het complex welke eenheid van beheer wenselijk maakt. Wij zijn van mening, dat het bij een complexiteit als het project Hoog Catharijne de voorkeur verdient, de winkel- en kantoorruimten alleen in verhuur aan te bieden. Hierdoor worden exploitatie en beheer in één hand gehouden, waardoor de belangen van de diverse categorieën huurders het best worden gecoördineerd en gediend. Dat wij van deze gedragslijn zijn afgeweken doet geen afbreuk aan de eenheid van beheer; de kantoren nabij de Croeselaan zijn technisch niet of nauwelijks verbonden met de rest van het complex. Het nadeel, verbonden aan de verbreking van de beheerseenheid door de verkoop van bovengenoemde 30.000 m2 wordt ruimschoots gecompenseerd, doordat voor een groot onderdeel van het project in plaats van vele huurders, thans één gebruiker is gevonden, met welke stringente afspraken gemaakt konden worden over het beheer. In het gehele complex is thans nog slechts een ondergeschikt aantal winkel- en kantooreenheden onverhuurd. Hiermee is een ruim 15 jarige periode van ontwikkeling, realisatie en verhuur succesvol afgesloten; met vertrouwen zien wij de volgende fase die van de volledige exploitatie - tegemoet. In de vennootschap, waarin de eigendom en de exploitatie van het Holiday-lnn hotel te Utrecht is ondergebracht, heeft de bv Hoog Catharijne, waarin wij voor 50 deelnemen, haar aandelenbezit van 63 tot 100 uitgebreid. Doordat over 1977 een bezettingsgraad van ±70% werd bereikt, gaf Holiday Inn voor het eerst een behoorlijke bijdrage in de winst

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1977 | | pagina 21