op basis van het aanwezige eigen vermogen nog ruim binnen de statutaire normen kunnen worden gefinancierd. Voor de te verwachten doortrekking van deze lijn in de komende jaren was naar onze mening echter een versterking van het eigen vermogen door een aandelenemissie gewenst. In een op 24 oktober 1977 gehouden buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders deelden wij mede van plan te zijn op korte termijn - afhankelijk van het beursklimaat - met een claimemissie van aandelen te komen. Deze vergadering was bijeengeroepen om conform het voorstel van het bestuur te besluiten tot volstorting van het geplaatste aandelenkapitaal over te gaan. Het voorstel was een logische stap in de ontwikkeling, die in 1969 werd ingezet. Toen werd in verband met de opvattingen in EEG-verband met betrekking tot gedeeltelijke storting op geplaatst aandelenkapitaal en in verband met de sterk verminderde functie van het obligo als garantiekapitaal besloten vrijwillige volstorting van aandelen mogelijk te maken; dit als eerste stap op de weg naar volledige volstorting van het aandelenkapitaal. In de achter ons liggende jaren werd 60 van het geplaatste aandelenkapitaal volgestort. De plaats, die de FGH zich te veroveren heeft in een zich integrerend Europa en de belangstelling vanuit het buitenland om financiering aan ons concern te verschaffen, maakt een internationaal aanvaardbare en moderne kapitaalstructuur noodzakelijk. Op basis van voren staande overwegingen werd door de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders besloten om uiterlijk medio 3-maands eurotarieven in 1977

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1977 | | pagina 14