toelichting 27 algemeen Met ingang van het boekjaar 1976 zijn de grondslagen voor de waardering en de resultatenbepaling gewijzigd ten aanzien van: - DeelnemingenDeze worden gewaardeerd tegen de intrinsieke waarde, voorheen tegen aanschaffingswaarde. In overeen stemming daarmee wordt in de geconsolideerde resultaten rekening het door de deelnemingen behaalde resultaat ver antwoord, alsmede het bedrag dat bij de deelnemingen wordt ingehouden. - Effecten: Deze worden gewaardeerd tegen aankoopprijs of lagere beurswaarde, voorheen tegen beurswaarde, waarbij wijzigingen in de beurswaarde tot uitdrukking werden gebracht in de reserve voor koersverschillen. Deze gewijzigde grondslagen zijn mede verwerkt in de overeen komstige cijfers over 1975. De wijziging van de waarderingsgrondslag voor deelnemingen resulteert in een toeneming van de reserves per 31 december 1976 met ƒ65.976.000 (1975: ƒ57.865.000). De reserve voor koers verschillen, welke ultimo 1975 f 1.297.000 bedroeg is per die datum opgeheven. De gewijzigde grondslagen ten aanzien van deelnemingen hebben geen invloed op de beschikbare winst, terwijl het saldo winst vóór vennootschapsbelasting en toevoeging aan de reserve voor algemene risico's f 9.901.000 (197511.267.000) hoger is dan bij de voorheen toegepaste grondslagen het geval zou zijn geweest. Als gevolg van de gewijzigde grondslagen ten aanzien van effecten is in 1976 een bate verantwoord van f 237.000 wegens gerealiseerde koerswinst effecten. Voor het overige zijn de in de jaarrekening gehanteerde grond slagen ongewijzigd ten opzichte van vorig jaar. Zij luiden als volgt: Zowel de vorderingen uit hoofde van de actieve financiering als de schulden uit hoofde van de passieve financiering worden gewaardeerd op de nominale waarde. Ter dekking van het algemeen risico uit hoofde van de kredietverlening is een voor ziening als bedoeld in artikel 329 van Boek 2 B.W. gevormd welke is opgenomen onder 'Crediteuren en transitoria'. Bij de berekening van het resultaat worden de interest-baten en lasten, evenals de overige baten en lasten, verantwoord in het jaar, waarop ze betrekking hebben. Cityplan Kronenburg, Amstelveen foto Studio Lanza b.v., 's-Gravenhage

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1976 | | pagina 29