financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten De vergaderingen, die in het afgelopen jaar met de Ondernemings raad plaats vonden, kenmerkten zich door een openhartige discussie, waarbij een groot aantal onderwerpen aan de orde werd gesteld. Besloten werd om voor de eerste keer over 1976 een sociaal jaarverslag uit te brengen, waarin een poging wordt gedaan de verschillende aspecten van ons sociaal beleid te belichten. Primair is een sociaal verslag ons inziens bedoeld voor de werknemers in ons bedrijf. Wij willen dan ook via een enquête hun mening over dit verslag vernemen. Van de zijde van de Ondernemingsraad werd alle medewerking ondervonden bij de bepaling van opzet en inhoud van dit eerste sociale jaarverslag. Ingaande dit verslagjaar hebben wij een wijziging aangebracht in de opzet van de jaarrekening, welke naar onze mening resulteert in een verbeterde presentatie van het concernvermogen en het concernresultaat. Daartoe zijn de deelnemingen welke voorheen voor de aankoop prijs op de geconsolideerde balans van de FGH werden opge nomen, thans gewaardeerd tegen de intrinsieke waarde, zoals deze blijkt uit de gecombineerde balans van de vastgoedmaat- schappijen en andere diversificaties. De effecten worden met ingang van het huidige boekjaar gewaardeerd tegen aankoopprijs of lagere beurswaarde, terwijl zij in de voorgaande jaren werden gewaardeerd tegen beurswaarde, waarbij wijzigingen in de beurswaarde tot uitdrukking werden gebracht in de 'reserve voor koersverschillen'. De toename van de reserves, welke van deze gewijzigde waardering het resultaat is, representeert de vermogensgroei van het vast goedbedrijf als gevolg van in het verleden ingehouden winst en van de toevoeging aan de vervangingsreserve van boekwinsten bij de verkoop van het oude vastgoedbezit. In de geconsolideerde resultatenrekening zijn in overeenstemming hiermede, de door de deelnemingen behaalde resultaten alsmede de bij de deelnemingen ingehouden winst mede verantwoord. Wij menen dat de geschetste methodiek de voorkeur verdient boven het medeconsolideren van de deelnemingen in de ge consolideerde jaarrekening, omdat op deze wijze het inzicht in de afzonderlijke resultaten van het financieringsbedrijf en de vast- goedmaatschappijen en andere diversificaties behouden blijft. Wij achten dit wenselijk, gezien het uiteenlopende karakter van deze bedrijfsonderdelen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1976 | | pagina 21