diverse typen, werd in het verslagjaar voor een belangrijk deel voltooid. Het complex flatgebouwen Corverserf te Hilversum kwam in 1976 gereed. In beide gevallen heeft de verkoop een gunstig verloop. Gestart werd met de bouw van appartementen in 's-Gravenhage (55 eenheden), Eindhoven (81 eenheden) en Bolnes (117 een heden), welke in de loop van 1977 zullen zijn voltooid. Ook voor deze projecten zijn de vooruitzichten ten aanzien van de afzet zeer bevredigend. Het plan Scheveningen, waarin wij deelnemen, had een succes volle start met de vlotte verkoop van het eerste deelproject, een uit 150 eenheden bestaand flatgebouw. Met de restauratie van het Kurhaus is een aanvang gemaakt. In totaal werd in eigen projecten - hieronder mede begrepen ons aandeel in projecten, welke wij met derden ontwikkelen - in het verslagjaar f\05,5 miljoen geïnvesteerd. Ultimo 1976 bedroeg het door ons geïnvesteerde bedrag in onderhanden zijnde projecten f 128,4 miljoen. In de exploitatiesector werd ter vervanging van het afgestoten vastgoedbezit een aantal woningcomplexen verworven voor in totaal 51 miljoen. Daartegenover stonden verkopen tot een bedrag van f 20,7 miljoen, gedeeltelijk aan de individuele bewoners, waarmede wij inspeelden op de hierboven gesignaleerde vraag naar eigen woningbezit. Het winkelcentrum Hoog Catharijne te Utrecht mag zich in een goede belangstelling zowel van de zijde van de huurders als van het publiek verheugen. In het laatstelijk voltooide Godebaldkwartier gelegen aan de zijde van het Moreelsepark werd vrijwel de gehele nog resterende winkeloppervlakte verhuurd aan de Nettomarkt, waardoor een passende afsluiting van het Winkelassortiment werd gerealiseerd. Het horecabedrijf Hoog Brabant blijft zich dankzij de stijgende om zetten en verbeterde efficiency gunstig ontwikkelen en groeit geleidelijk in het rendement. Tot de maatregelen om de efficiency te verbeteren behoort de sluiting van het restaurant Noord Brabant, waarin door de sterk verouderde indeling van het pand, alsmede door de verslechterde situering als gevolg van herstructurering van het Vredenburg geen lonende exploitatie meer mogelijk was. Voor het personeel kon een gunstige oplossing worden gevonden in het aan moderne werkomstandigheden aangepaste Hoog Brabant. In het kader van de spreiding van onze belangen zetten wij in België onze activiteiten voort met de start van een tweetal objecten Kantoorgebouw Assen luchtfoto Aerofoto Eelde

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1976 | | pagina 19