de vastgoedsector maatwerk. Op deze wijze menen wij bij onze dienstverlening maximaal de in ons bedrijf aanwezige know-how op het gebied van vastgoed, zowel in de financieringssfeer als in de sfeer van de vastgoedontwikkeling en -exploitatie, te kunnen aanwenden. In 1976 hebben wij in het totaal voor een bedrag van 743 miljoen aan hypotheken gesloten. Aan aflossingen ontvingen wij voor een bedrag van ƒ325 miljoen. Het bedrag aan ingehouden depots beliep ultimo 1976 ƒ53,6 miljoen tegen ƒ12,1 miljoen aan het einde van 1975. Onze debiteuren voldeden ook in het afgelopen jaar wederom goed aan hun verplichtingen. In ons vorige jaarverslag signaleerden wij een voortduring van de stagnatie in de vraag van huurders naar bedrijfs- en kantoor panden. Ook in het afgelopen jaar traden in dit beeld geen wezenlijke veranderingen op. Weliswaar kan worden vastgesteld dat de in 1976 verhuurde oppervlakte niet onbelangrijk steeg ten opzichte van het vorige jaar, doch hierbij dient in aanmerking te worden genomen dat in deze toeneming enkele grote transacties, voornamelijk in de overheidssfeer een relatief belangrijke rol speelden. Daarnaast betekende een aantal nieuwe verhuringen slechts vervanging; deze leidde derhalve tot leegstand elders. Naar ons oordeel laat de betrekkelijk geringe netto vermindering van de onverhuurde bedrijfsruimte in 1976 vooralsnog geen ruimte voor de conclusie dat van een algemene opleving van de vraag sprake zou zijn. Een uitzondering kan wellicht gemaakt worden voor de sector van de verhuur van kleinere eenheden waar een wat duidelijker vooruitgang in de vraag te constateren viel, van welke verruiming ook ons bedrijf heeft kunnen profiteren. De geschetste situatie gaf ons aanleiding tot het voeren van een behoedzaam beleid ten aanzien van het entameren van nieuwe projecten in deze sector. Naast de voortgezette ontwikkeling van een kantorencomplex in het kader van het plan Hoog Catharijne te Utrecht werd gestart met de bouw van een kantoorpand te Breda en een complex bedrijfshallen te Oosterhout. Gereed kwam een kantoorgebouw te Assen (ca. 6.000 m2) dat inmiddels voor een belangrijk deel is verhuurd, alsmede een bedrijfshallencomplex (18.000 m2) te Amsterdam dat, geheel verhuurd, werd verkocht. In de woningbouwsector zette de gunstige ontwikkeling van de afgelopen jaren zich in 1976 in versterkte mate voort. De elders in dit verslag gesignaleerde groeiende voorkeur voor het eigen woningbezit uitte zich in een toegenomen verkoopsnelheid voor de onderhanden zijnde projecten. Het plan Capelle aan den IJssel, omvattende 560 woningen van

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1976 | | pagina 17