verkiezingen gehouden voor de nieuwe Ondernemingsraad, die zijn werkzaamheden in de maand augustus begon. De afgelopen zittingsperiode overziende, kan worden geconstateerd dat het overleg steeds in een openhartige sfeer heeft plaatsgevonden en in toenemende mate een vruchtbaar karakter heeft gedragen. Het is dan ook verheugend dat vier van de negen leden van de Ondernemingsraad werden herkozen, waar door de continuïteit in het overleg gewaarborgd werd. Wij willen de leden van de afgetreden Ondernemingsraad dankzeggen voor de prettige en constructieve wijze, waarop zij hun functie hebben vervuld. Het zou te betreuren zijn, indien een wijziging van de Wet op de Ondernemingsraden een verdere verdieping van dit overleg zou blokkeren en de onderneming als geheel aan slagvaardigheid zou doen inboeten. In 1975 werden zes normale en één buitengewone ondernemings- raadsvergadering gehouden. De organisatie van het financierings- en vastgoedbedrijf werd per 1 mei 1975 op een aantal punten ingrijpend gewijzigd. Hierbij vonden de volgende benoemingen plaats: - de heer G. J. Jansen tot hoofddirecteur nieuwe ontwikkelingen. Onder dit directoraat vallen nieuwe activiteiten op het gebied van vastgoed en de duurzame joint-ventures; - de heer A. C.van Uchelen tot directeur sociale zaken; - de heer Drs. G. J.vanZadelhoff tot controller. - De directie van het vastgoedbedrijf werd versterkt door de benoeming van de heer W. Schön tot financieel adjunct- directeur. - Het taakgebied van de heer Drs. W. Kaufmann als adjunct- directeur ondervond wijziging; als adjunct-directeur marketing is hij onder meer verantwoordelijk voor de afzet van gereed vastgoed. Op 1 augustus 1975 verliet, in verband met zijn pensionering, de heer Mr. H.Groenendijk, adviseur sociale zaken, ons bedrijf. Per dezelfde datum bereikte de heer W. J. Vermoen, procuratie houder op ons kantoor te Amsterdam, na een diensttijd van meer dan 45 jaar, de pensioengerechtigde leeftijd. Wij willen op deze plaats onze erkentelijkheid uitspreken voor de wijze, waarop beide heren hun taak in ons bedrijf hebben verricht. financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten In het afgelopen boekjaar steeg de hypothecaire productie ten opzichte van 1974 met 7148 miljoen, terwijl de aflossingen nagenoeg gelijk bleven. De hieruit resulterende groei van de hypothecaire portefeuille ad f 346 miljoen leidde tot een stijging van het interest- en provisiesaldo met f 8,4 miljoen of ruim 21,5%.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1975 | | pagina 19