genomen gebieden zijn de winkelruimten nagenoeg geheel verhuurd; de verhuur van de kantoren verloopt bevredigend. In 1975 werd een aanvang gemaakt met de bebouwing van het gebied tussen Leidseveer en Stationsstraat. Hier zal voornamelijk winkel- en kantoorruimte worden gerealiseerd. De stichtingskosten zullen ruim 7100 miljoen bedragen. Doordat ten gevolge van de economische stituatie de stijging van de huurprijzen momenteel achterblijft bij de stijging van bouwkosten en financieringslasten, staat het aanvangsrendement van de gerealiseerde projectdelen onder druk. Hierdoor kan Hoog Catharijne b.v. geen winstbijdrage leveren aan beide aandeelhouders. Van de horecabedrijven, waarin wij als gevolg van de samen gestelde exploitatievorm van het winkelcentrum Hoog Catharijne te Utrecht zijn betrokken, zijn de resultaten van de Hotel Maat schappij Utrecht b.v. (Holiday Inn Hotel) bevredigend. Het restaurant- en vergaderingscentrum Hoog Brabant ondervindt nog steeds de druk van de hoge eisen op het gebied van kwaliteit en serviceverlening, die wij mede in verband met haar ondersteunende functie voor het gehele winkelcentrum aan dit bedrijf stellen. In 1975 is op zeer verheugende wijze aan de gestelde eisen voldaan. De omzet nam sterk toe, zodat wij er op vertrouwen, dat de aanloopverliezen binnen afzienbare tijd tot het verleden zullen behoren. Een bijdrage aan de winst dient pchter voorlopig niet te worden verwacht. In november 1974 werd opgericht de Vastgoed Beleggings maatschappij 'Breevast 75' n.v. met een aandelenkapitaal van 7 70 miljoen, waarin door ons voor 710 miljoen werd deelgenomen. De aandelen zijn ter beurze genoteerd. Het in deze beleggingsmaatschappij ondergebrachte vastgoed was grotendeels afkomstig uit het bezit van Nevamij II b.v. en Nevamij III b.v., zijnde een gezamenlijk belang op pariteitsbasis van Bredero Vastgoed n.v. en ons concern. De bij deze transactie behaalde winst is in de betreffende vennootschappen verantwoord. In de loop van 1975 werd het consortium ter reconstructie van de badplaats Scheveningen gevormd, waarin wij voor 16|-% deelnemen. De overige deelnemers zijn, naast Bredero Vastgoed n.v., de Nationale-Nederlanden n.v. en de Amfas Groep n.v. Het consortium werd inmiddels aan de gemeente 's-Gravenhage gepresenteerd en door deze met instemming geaccepteerd. Ons belang in dit project zal na algehele voltooiing een bedrag van 7 30 miljoen omvatten. Aan de voorziening voor leegstand werd op basis van de door ons gehanteerde methodiek een bedrag van 7 4 miljoen toegevoegd.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1975 | | pagina 17