De verklaring van dit verschijnsel hebben wij reeds aangegeven in ons jaarverslag over 1972, waarin wij er ondermeer op wezen, dat de resultaten in een bepaald jaar niet in de eerste plaats worden bepaald door de acties in dat jaar, maar veeleer het resultaat zijn van een in het verleden gevoerd beleid. In het kader van dit beleid hebben wij mede gebruik makende van de gunstige marktomstandigheden, die zich in het afgelopen jaar voordeden voor het afstoten van goed verhuurde objecten in de bedrijfs- en kantorensector - enkele grote objecten in deze categorie verkocht. Nadat eerst de verjonging en vermindering van het aandeel van woningen in onze portefeuille vastgoed in exploitatie in de afgelopen jaren werd gerealiseerd, is met de gesignaleerde verkoop een forse stap gezet in de richting van de verjonging van ons bezit in de bedrijfs- en kantorensector. Momenteel is de samen stelling van onze portefeuille zodanig, dat ook in de bedrijfssector de leeftijd van de objecten vrijwel niet boven 8 jaar uitkomt. Door de uitstekende situering en de goede staat, waarin de verkochte objecten zich bevonden, kon mede doordat de waardestijging zich over een langdurige rijpingsperiode uitstrekte - het gesignaleerde hoge resultaat worden bereikt. Het groeikarakter van onze vastgoedportefeuille komt door grote transacties als de onderhavige schoksgewijs in het resultaat tot uitdrukking. In het verslagjaar bedroeg ons aandeel in de investering van in aanbouw zijnde objecten 83,9 miljoen; ons aandeel in de gestarte nieuwe ontwikkelingsobjecten bedroeg f 13,5 miljoen. In aanbouw werden genomen in hoofdzaak kantoor- en winkelruimten, voorts een parkeergarage en verschillende soorten woningen. In België werd een aanvang gemaakt met de realisatie van een recreatie- object en een complex bedrijfshallen. Zoals hiervoor reeds vermeld werden in de exploitatiesector belangrijke verkopen verricht en wel voor een bedrag van f 129 miljoen; hierin zijn eveneens begrepen de partiële verkopen van daarvoor in aanmerking komende objecten, waartoe wij - mede gelet op de bestaande vraag naar eigen-woningbezit - besloten. De portefeuille werd met een bedrag van f 139 miljoen aangevuld door het in exploitatie nemen van door ons ontwikkelde en van derden aangekochte objecten. Onder de in exploitatie genomen objecten bevindt zich onder meer het kantoorgebouw Kronenburg te Amstelveen. In het plan Hoog Catharijne te Utrecht werd in 1975 de winkel- bebouwing op het Vredenburg, dat de verbinding vormt tussen het hoofdwinkelgebied en het door de gemeente Utrecht te stichten muziekcentrum, in exploitatie genomen. In de in exploitatie

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1975 | | pagina 16