markt voortdurend toe. Niettemin konden wij onze behoefte aan kapitaal in het afgelopen boekjaar op bevredigende wijze dekken. Hierbij speelt mede een rol het feit, dat internationaal de gulden wordt gezien als een harde valuta en er in het buitenland bij een relatief hoog renteniveau in Nederland belangstelling bestaat voor Nederlandse vastrentende waarden. Eén en ander heeft er toe geleid, dat wij in het afgelopen jaar een begin hebben gemaakt met een intensievere oriëntering op de internationale kapitaalmarkt. Hierbij staat echter voorop, dat valutarisico's door ons worden vermeden. Gedurende het grootste gedeelte van 1975 waren wij met pand brieven, variërend in rentetypen tussen 8,25% en 9,50% in de markt. Onze additionele kapitaalbehoeften dekten wij op de onderhandse markt. De verhouding, waarin wij in 1975 van beide financieringsbronnen, respectievelijk pandbrieven en onderhandse leningen, gebruik maakten, bedroeg 2,5 1 Einde 1975 besloten wij de mogelijkheid van conversie bij aflossing van pandbrieven op grond van administratief-technische overwegingen af te schaffen. Ons streven blijft er echter op gericht door regulier pandbrieven voor afgifte beschikbaar te stellen, beleggers in staat te stellen zich bij ons bedrijf te blijven interesseren. De vraag naar hypothecair krediet bleef zich in het verslagjaar op het hoge peil van de afgelopen jaren handhaven. In 1975 werd in totaal voor een bedrag van f 648 miljoen aan hypotheken gesloten. Aan aflossingen werd voor een bedrag van f 302 miljoen ontvangen. Het bedrag aan ingehouden depots beliep ultimo 1975 12,1 miljoen tegen f 31,4 miljoen aan het einde van 1974. Onze debiteuren voldeden ook dit jaar wederom goed aan hun verplichtingen. de vastgoedsector De - ten gevolge van de economische situatie in 1974 - opgetreden stagnatie in de vraag van huurders naar gereedgekomen bedrijfs- en kantoorruimten duurde ook in het verslagjaar voort. Niettemin kon een aanzienlijk deel van de zich in onze portefeuille bevindende kantoorruimten, die einde 1974 nog geen bestemming hadden gevonden, worden verhuurd. Van de in 1975 gereedgekomen objecten verliep de verhuur van de bedrijfs- en kantoorruimten hoewel zich ten opzichte van de landelijke situatie toch nog gunstig onderscheidend - traag. Schijnbaar in tegenspraak met het bovenstaande zijn de in het verslagjaar behaalde resultaten, niet alleen tot uitdrukking komend in de winstcijfers, maar ook in een aanmerkelijke groei van het eigen vermogen. 13

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1975 | | pagina 15