Personeel en personalia Het aantal medewerkers is in het verslag jaar licht gestegen. Het verloop in de personeelsbezetting was gering, waarbij bovendien een dalende tendens kon worden waargenomen. In ons bedrijf, waarvan het personeels bestand naar leeftijd zeer evenwichtig is samengesteld, is 85% der medewerkers ouder dan 24 jaar en derhalve bij de pensioenvoorzieningen betrokken. Bij de voortschrijdende salarisverhogingen uit hoofde van de regelmatige aanpassing aan een snel stijgend kostenpeil, moeten voor de collectieve pensioenregelingen dientengevolge jaarlijks forse koopsommen worden uitgetrokken om, comform het door ons gevolgde financieringssysteem, de backservicepensioenrechten steeds volledig door kapitaal te dekken. De Ondernemingsraad kwam in 1974 zesmaal bijeen. Velerlei aangelegenheden waren onderwerp van vruchtbaar en zinvol overleg. Onder meer werd door de Raad van Bestuur advies ingewonnen inzake het voornemen tot het aangaan van duurzame samenwerking met de Amfas Groep n.v. ten aanzien van de uitoefening van het bedrijf van het Makelaarskantoor Gemako b.v. Dit plan, waarmede de Onder nemingsraad zich unaniem kon verenigen, werd begin 1975 tot uitvoering gebracht. In verband met de in 1975 te houden verkiezingen voor een nieuwe Onder nemingsraad, werd door de Raad besloten niet meer te voorzien in een vacature, die door het aftreden van één der gekozen leden is ontstaan. In de loop van 1974 heeft de heer Ir. N. Snijders zijn functie van lid van de Raad van Bestuur neergelegd. Op 1 augustus respectievelijk 15 september 1974 hebben de heren J. Eimers, procuratiehouder op ons kantoor te Groningen, en O. Feenstra, procuratiehouder op ons kantoor te ’s-Gravenhage, na onderscheidenlijk 42 en ruim 37 jaren bij ons concern werkzaam te zijn geweest, onze dienst verlaten. Wij willen beide heren hartelijk dankzeggen voor hetgeen zij in hun lange jaren van dienst voor ons bedrijf hebben gedaan. Ons kantoor te Enschede werd per 1 februari 1974 verplaatst en is thans gevestigd Klanderij 131 te Enschede. Met ingang van genoemde datum werd de heer L. J. ten Haaf als beheerder van dit kantoor aangesteld. Deze vestiging blijft organisatorisch ressorteren onder ons kantoor te Arnhem. Ultimo 1974 zijn de heren W. Knoppers en A. Strating afgetreden als directeur van Van Haften Co. n.v. In verband hiermede werd de heer K. H. A. van Arem met ingang van 1 december 1974 tot directeur van genoemde vennootschap benoemd. Door zijn benoeming tot commissaris per 1 januari 1975 blijft de heer W. Knoppers aan Van Haften Co. n.v. verbonden. Financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten Daar zowel de productie van hypothecaire leningen, als de aflossingen in 1974 belangrijk hoger waren dan in het vorige jaar (per saldo resulterend in een toe name van de hypothecaire portefeuille van f218 miljoen) steeg het interest- en provisiesaldo opnieuw en wel met f 6 miljoen ten opzichte van het boekjaar1973. Anderzijds stegen de kosten met 1,7 miljoen, terwijl de backservice voor pensioenen wederom een hoger bedrag vergde n.i. f 2,5 miljoen tegenover f 1,5 miljoen in het vorige boekjaar. Per saldo nam het brutoresultaat toe van f 23,5 miljoen in 1973 tot f 26,7 miljoen in 1974. De winst vóór belasting van het vast goedbedrijf bedroeg 6,9 miljoen tegen over f 5,9 miljoen in 1973. De toename ad 1 miljoen is voornamelijk bereikt door hogere verkoopresultaten. Uit hoofde van boekwinst bij verkopen van oud vastgoedbezit werd f 8,6 miljoen op de vervangingsreserve geboekt, waar-

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1974 | | pagina 16