Wij willen dit algemene gedeelte van ons verslag besluiten met melding te maken van het feit dat eind 1973 op tweeërlei gebied een samenwerking met de Algemene Bank Nederland n.v. tot stand kwam. Besloten werd gezamenlijk deel te nemen in een nieuwe ontwikkelingsmaatschappij voor vastgoed onder de naam A.B.N./F.G.H. projekt b.v. en in een financieringsmaatschappij onder de naam b.v. Financieringsmaatschappij voor Bouwprojekten A.B.N./F.G.H. Wij zijn ervan overtuigd dat deze samen werking zal bijdragen tot een verdere uitbreiding van onze bestaande activiteiten. Het financieringsbedrijf In de eerste maanden van 1973 vertoonde de rente op de kapitaalmarkt een licht dalende tendens. In deze periode gingen we over tot uit gifte van 7\% pandbrieven. Vanaf de maand mei trok de rente snel aan en bereikte een hoogtepunt in september. Plaatsten we in juni respec tievelijk begin augustus nog 8% en pandbrieven, later in augustus noopte de rente-ontwikkeling ons tot uitgifte van een 9% pandbrief over te gaan. Gedurende de maanden oktober en november daalde de kapitaalmarktrente fractioneel. Aan het einde van 1973 daarentegen kon men een sterke stijging waarnemen. De vraag naar hypothecair krediet bleef gedurende het gehele jaar 1973 groot. De indruk bestaat, dat, voor wat de bedrijfsfmanciering betreft, dit mede zijn oorzaak vond in het feit, dat, ten gevolge van de hoge rentevoet op de geldmarkt, het korte bankkrediet in een eerder stadium werd geconsolideerd. Wij hebben in het kader van ons streven naar een evenwichtige ontwikkeling van de verschillende bedrijfsactiviteiten ook in het afgelopen boekjaar niet gestreefd naar een maximale groei van de hypothecaire portefeuille. De economische vooruitzichten en de toegenomen onzekerheden op het gebied van het vastgoed maken het noodzakelijk om bij het verstrekken van hypothecair krediet stringente normen te hanteren. In 1973 werd in totaal voor een bedrag van 431 miljoen aan hypothe caire leningen gesloten, terwijl voor ƒ184 miljoen aan aflossingen werd ontvangen. Het bedrag aan ingehouden depots, per ultimo 1972 49,1 miljoen, bedroeg aan het einde van het verslag jaar ƒ79,3 miljoen. Ook dit jaar voldeden onze hypotheek- debiteuren wederom goed aan hun ver plichtingen. De vastgoedsector Wij willen het verslag over dit onderdeel van ons bedrijfsgebeuren aanvangen met het uitspreken van onze voldoening over het bereiken van een nieuwe mijlpaal in het plan Hoog Catharijne te Utrecht, dat in samenwerking met Verenigde Bedrijven Bredero n.v. wordt gerealiseerd Op 24 september 1973 werd het winkel centrum, dat de verbinding vormt tussen het station en het Vredenburg, feestelijk geopend door H. K. H. Prinses Beatrix. De tot dusver opgedane ervaringen in dit centrum wettigen de verwachting, dat van een succesvolle ontwikkeling sprake is, zowel voor de Gemeente, als voor de winkeliers en het winkelende publiek, waaraan in dit centrum volop gelegenheid wordt geboden tot recreatief winkelen. Inmiddels is reeds een volgende fase gestart, namelijk een aanvullende winkel- bebouwing op het Vredenburg en de bouw van een winkel- en kantorenwijk, aansluitend aan het winkelcentrum, in de richting van het Moreelsepark.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1973 | | pagina 12