Toelichting f 5.388.000 f 4.952.000 f 6.899.000 f 6.355.000 Algemeen Zowel de vorderingen uit hoofde van de actieve financiering als de schulden uit hoofde van de passieve financiering worden gewaardeerd op de nominale waarde. Ter dekking van het algemeen risico uit hoofde van de kredietverlening is een voorziening als bedoeld in artikel 23 van de Wet op de jaarrekening van ondernemingen gevormd welke is op genomen onder ‘Crediteuren en transitoria’. Bij de berekening van het resultaat worden de interest-baten en -lasten, evenals de overige baten en lasten, verantwoord in het jaar, waarop ze betrekking hebben. De éénmalige baten (afsluitcommissie, etc.) en kosten (provisie, etc.), verbonden aan de actieve en passieve financiering, worden verantwoord in de resultatenrekening van het jaar waarin de gelden worden uitgezet resp. op genomen. De in de resultatenrekening opgenomen vennootschapsbelasting is berekend over het saldo dezer rekening met inacht neming van vrijgestelde winstbestand- delen. De grondslagen van waardering en resultatenbepaling voor de jaarrekening van de Friesch-Groningsche Hypotheek bank n.v. zijn gelijk aan die voor de geconsolideerde jaarrekening. Bij de onderstaande toelichting zijn uitsluitend de cijfers der geconsolideerde jaar rekening vermeld. Voor de namen en zetels der meerderheidsdeelnemingen wordt verwezen naar de bij het Handelsregister te Amsterdam gedeponeerde lijst. Geconsolideerde resultaten- De resultatenrekening is zodanig op- rekening gesteld dat daaruit alle relevante posten blijken. De post ‘algemene kosten’ kan als volgt worden gespecificeerd: Salariskosten en sociale lasten Overige kosten Vaste beloningen van commissarissen 1972 1971 1.467.000 1.359.000 44.000 44.000 Het aantal commissarissen bedroeg gedurende nagenoeg het gehele boek jaar 6; geen der commissarissen was onbezoldigd. 20

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1972 | | pagina 22