Toelichting ■fflHHUra B Algemeen Zowel de vorderingen nit hoofde van de aktieve financiering als de schulden int hoofde van de passieve financiering worden gewaardeerd op de nominale waarde. Ter dekking van het algemeen risico uit hoofde van de kredietverlening is een voorziening als bedoeld in artikel 23 van de Wet op de jaarrekening van ondernemingen gevormd welke is opgenomen onder ‘Crediteuren en transitoria’. Bij de berekening van het resultaat worden de interest-baten en -lasten, evenals de overige baten en lasten, verantwoord in het j aar, waarop ze betrekking hebben. De éénmalige baten (afsluitcommissie, etc.) en kosten Geconsolideerde resultatenrekening De resultatenrekening is zodanig opgesteld dat daaruit alle relevante posten blijken. (zegelkosten, provisie, etc.), verbonden aan de aktieve en passieve financiering, worden verantwoord in de resultatenrekening van het jaar waarin de gelden worden uitgezet resp. opgenomen. De in de resultatenrekening opgenomen vennootschaps belasting is berekend over het saldo dezer rekening met inachtneming van vrijgestelde winstbestanddelen. De grondslagen van waardering en resultatenbepaling voor de jaarrekening van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V. zijn gelijk aan die voor de geconsobdeerde jaarrekening. Bij de onderstaande toehchting zijn uitsluitend de cijfers der geconsobdeerde jaarrekening vermeld. De post ‘algemene kosten’ kan als volgt worden gespeci ficeerd: 1971 1970 Salariskosten en sociale lasten Overige kosten Vaste beloningen van commissarissen 4.952.000 1.359.000 44.000 4.624.000 1.288.000 44.000 6.355.000 5.956.000 Het aantal commissarissen bedroeg gedurende het gehele boekjaar 6; geen der commissarissen was onbezoldigd.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1971 | | pagina 24