Ons pakket aandelen in de N.V. AHOG, dat circa 60% van het totale aandelenkapitaal omvatte, werd verkocht; de hierbij behaalde boekwinst werd ten gunste van de resultatenrekening gebracht. Op pagina 28 en volgende hebben wij een gecombineerde jaarrekening gepubbceerd van de vastgoedinstellingen, waarin wij een meerderheidsbelang bezitten. Daarin is de waarde van ons vastgoed in exploitatie opgenomen voor een bedrag van 107 miljoen. De waarde van dit bezit bedraagt op basis van een waardering op marktwaarde, volgens de grondslagen welke wij in ons jaarverslag over 1970 hebben uiteengezet, 140 miljoen. De huurinkomsten bedragen, inclusief die uit minder- heidsdeelnemingen - naar rato van ons belang daarin - per 31 december 1971 16,3 miljoen per jaar bij een markt waarde van het vastgoed van 180 miljoen. De structuur van de vennootschap In het komende jaar zal de vennootschappekjke structuur van ons bedrijf in verband met de nieuwe wettebjke regelingen worden gewijzigd. De statuten van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank N.V., als grote naamloze vennootschap, zullen op verschillende punten worden aangepast. De dochter-hypo- theekbanken zullen als naamloze vennootschappen bkjven voortbestaan. De overige dochter-vennootschappen zullen worden omgezet in besloten vennootschappen, waarbij Gemeenschappekjk Eigendom met de directievoering van de vastgoed-maatschappijen zal worden belast. De Raad van Bestuur bestaat thans uit twee leden; deze zal - terwille van een optimale coördinatie en communicatie binnen het concern verband - worden bijgestaan door een aantal interne adviseurs. Deze functionarissen zullen, als specialisten op verschillende terreinen, de Raad- van Bestuur van advies dienen bij de besluitvorming ten aanzien van het te voeren beleid en de uitvoering van dit beleid. Personeel Onder het regiem van de Wet op de Ondernemings raden van 1950 werd aan de hiervoor in aanmerking komende hypotheekbanken steeds ontheffing verleend van de verplichting tot het instellen van een ondernemings raad op grond van hun organisatiestructuur. Deze struc tuur maakte het mogelijk, dat vele medewerkers door middel van een gespreide delegatie van bevoegdheden uit hoofde van een eigen verantwoordelijkheid nauw bij de gang van zaken in de onderneming waren betrokken. In een bedrijf als het onze levert een werkwijze, welke veelvuldig functioneel contact met zich meebrengt, een deugdelijke grondslag voor een goede interne communicatie. Met de inwerkingtreding op 1 april 1971 van de nieuwe Wet op de ondernemingsraden zal de ondernemingsraad nu zijn intrede doen binnen ons bedrijf, dat in de tussen liggende periode is gegroeid tot een organisatie, waarvoor het zinvol kan worden geacht het interne overleg, zoals dit zich geleidelijk heeft ontwikkeld, ook op een meer formele grondslag voort te zetten. De noodzakelijke voorbereidingen voor de instelling van de ondernemingsraad zijn inmiddels getroffen. Zodra de betrokken bedrijfscommissie het voorlopig reglement

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1971 | | pagina 17