In 1971 kwamen de volgende projecten gereed: - zes wmkels met bovenwoningen en een supermarkt te Cuyk; - een supermarkt te Nieuw-Lekkerland; - een kantoorpand te Voorburg; - een middenstandswarenhuis te Bolnes. Deze vier objecten zijn geheel in eigen exploitatie ge nomen en verhuurd op langjarige, geïndexeerde huur contracten. In Delft werden 41 gereedgekomen woningen verkocht, evenals twee verzorgingsflats te Lisse en Renkum, die voor gezamenlijke rekening met de N.V. Bank voor de Bouwnijverheid werden gerealiseerd. Ultimo 1971 bedroeg het geïnvesteerde bedrag in onder handen zijnde projecten 57,6 miljoen. Ten aanzien van een aantal nieuwe projecten werd tot realisatie besloten of zijn plannen in voorbereiding. Tot de eerstgenoemde categorie behoren: - een kantoorpand te Arnhem; - een kantoorpand te Leiden; - in samenwerking met de Ballast-Nedam Groep N.V. een kantoorpand te Amsterdam; - in samenwerking met de N.V. De Havenzathe en de Delta Lloyd Verzekeringsgroep N.V. een winkel centrum te Beverwijk. Ons belang in deze plannen bedraagt 30 miljoen. In voorbereiding werden genomen plannen voor: - circa 150 woningen te Wijchen; - in samenwerking met de Ballast-Nedam Groep N.V. een kantoorpand te Leiden; - een recreatieproject van onder andere een 140-tal recreatie-bungalows te Leimuiden. Dit project, dat grenst aan de jachthaven ‘Princesse-Pavüjoen’ aan de Westeinderplas, wordt - evenals de jachthaven zelf- te zamen met Arie de Boom N.V. ontwikkeld; - een kantoren-complex in de kantorenwijk Kronenburg te Amstelveen. Dit project zal worden gerealiseerd in joint-venture met de aan Van der Vliet-Wemink Beheer N.V. gebeerde ontwikkelingsmaatschappij N.V. Interproject. Ons belang in deze plannen bedraagt 55 miljoen. In de N.V. Nevamij, waarin wij voor 50% deelnemen, is thans in totaal voor een bedrag van 60 miljoen geïnvesteerd, welk bedrag naar de aard van de objecten als volgt is verdeeld - winkelcentra 14 miljoen; - bedrijfshallen 16 miljoen; - kantoorpanden 30 miljoen. In samenwerking met Vroom Dreesmann werd de B.V. Gemeenschappelijk Eigendom van Bedrijfspanden ‘GEBEPA’ opgericht, waarin is ingebracht het in aanbouw zijnde warenhuis te Amsterdam-Noord, dat op langjarig huurcontract aan Vroom Dreesmann zal worden verhuurd. In de exploitatiesector vond de vervanging van oudere objecten voortgang. In 1971 werd voor een bedrag van 14,3 miljoen ver kocht, waaronder twee grotere complexen. Aangekocht werd een aantal moderne flatgebouwen te Voorburg, Hilversum en Rotterdam tot een bedrag van 4,6 miljoen. 12

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1971 | | pagina 16