kapitaalmarkt een lichte neiging tot dalen. Gaven wij begin 1971 nog 8% pandbrieven uit, in mei konden 7|% pandbrieven tegen de koers van 99% ter beschikking worden gesteld. Medio 1971 trok de rente echter weer aan. Gedurende een korte periode in de maanden september en oktober werden 8J pandbrieven uitgegeven. Aan het einde van 1971 konden weer 8% pandbrieven voor conversie beschikbaar worden gesteld. Hiervoor hebben wij gesteld van mening te zijn, dat in een tijd van een overspannen economie bij uitbreiding van de hypothecaire portefeuille een bepaalde mate van terughoudendheid op zijn plaats is. De zeer grote vraag naar hypothecair krediet had nochtans tot gevolg, dat in 1971 voor een bedrag van ƒ278 miljoen aan hypothecaire leningen werd gesloten, terwijl voor 159 miljoen aan aflossingen werd ontvangen. Het bedrag aan ingehouden depots bedroeg ultimo 1971 32,9 miljoen tegen 29,8 miljoen einde 1970. Onze debiteuren voldeden goed aan hun verplichtingen. De vastgoedsector Bij de aanvang van het boekjaar was geïnvesteerd in projecten in aanbouw een bedrag van 36,9 miljoen. In dit bedrag zijn mede begrepen - naar rato van ons belang daarin - de investeringen in projecten, welke zijn onder gebracht in niet-geconsohdeerde deelnemingen of in samenwerking met derden worden uitgevoerd. In 1971 werden investeringen toegevoegd tot een bedrag van 31,3 miljoen, waarvan 13,5 miljoen voor in dit jaar aangevangen projecten en deelprojecten. Tot deze nieuwe projecten behoren de bouw van een viertal dagwinkels te Cuyk, een winkelcentrum en 35 voor verkoop bestemde flats te Loosduinen alsmede een winkelcentrum te Reeuwijk. In samenwerking met derden werden in uitvoering genomen 165 eengezinswoningen te Diemen, waarvan 75 drive-in woningen, een verzorgingsflat van 95 eenheden te Renkum, alsmede 52 eengezinswoningen te Krimpen aan de IJssel. Van het plan Hoog Catharijne te Utrecht is inmiddels de tweede fase in uitvoering genomen. Nadat in april 1971 met de bouw van een groot warenhuis was gestart, werd begin november begonnen met de voorbereiding voor een ondergrondse parkeergarage op het Vredenburg, waarboven een geheel overdekt en air conditioned winkelcentrum ter grootte van 10.000 m2 vloeroppervlakte zal verrijzen. Via roltrappen is de ver binding met de oude stad gewaarborgd. In het eerste kwartaal van 1972 zal tevens worden begonnen met de bouw van een voetgangerstraverse met de daarbij geplande winkel- en woonbebouwing, die de verbinding tot stand brengt tussen het Centraal Station en het Vredenburg; na reahsatie in 1973/1974 zal de verbinding tussen Croeselaan en Vredenburg zijn vol tooid, waarbij het voetgangersverkeer op 6.30 meter boven de begane grond zal plaatsvinden. De reahsatie van dit deel van het plan zal van ons - exclusief het warenhuis - een investering van 60 miljoen vragen. In oktober 1971 hebben wij voor ruim honderd daarin geïnteresseerde aandeelhouders een succesvolle excursie naar Utrecht georganiseerd, ten einde hen over de reeds gereahseerde en toekomstige plannen voor te hchten.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1971 | | pagina 15