gedeelte zullen naar alle waarschijnlijkheid over 1970 een bescheiden uitkering over het vergrote aandelenkapitaal mogelijk maken. Tezamen met 'Arie de Boom', Caravanhandel en Carrosseriefabriek N.V. werd opgericht de N.V. Recron; deze maatschappij zal zich met de ontwikkeling en exploitatie van vastgoed in de recreatiesector gaan bezighouden. Inmiddels is in deze vennoot schap de bouw van een watersportcentrum te Leimuiden, hetgeen een totale investering vergt van 7 3 miljoen, zover gevorderd, dat de opening in het voorjaar 1971 zal plaatsvinden. Sneller dan verwacht, konden in de N.V. Nevamij veertien objecten worden ingebracht; de verwervingskosten hiervan zullen in het totaal circa 7 50 miljoen bedragen. In 1970 werd van deze projecten reeds voor een bedrag van 7 40 miljoen gerealiseerd; hierop werd voor circa 7 30 miljoen aan hypotheektermijnen uitbetaald. Twee objecten zijn inmiddels in exploitatie genomen. Verschillende nieuwbouwprojecten kwamen dit jaar gereed en werden volgens opzet gedeeltelijk verkocht en gedeeltelijk in exploitatie genomen. De bouw van de onderhanden zijnde objecten vordert naar wens, terwijl de verkopen een normaal verloop laten zien. In de exploitatiesector vond de vervanging van oude percelen verdere voortgang. De hierbij behaalde boekwinst werd gebracht ten gunste van de vervangingsreserve. Teneinde de stijging van de kosten van lonen en materialen op te vangen en zodoende de post onderhoud zoveel mogelijk te stabiliseren, is ons beleid steeds op verjonging van ons vastgoedbezit gericht. De uitbreiding van onze activiteiten in de vastgoedsector heeft uiteraard zijn invloed op de personeelsbehoefte. Ons streven blijft er intussen op gericht om in de ontwikkelings- sector het personeelsbestand tot een groep van hoog gekwalificeerde deskundigen beperkt te houden. In deze opzet past een verdere integratie van onze kantoren in deze activiteiten, waardoor een maximale flexibiliteit in het totale bedrijfsgebeuren wordt gewaarborgd. Op pagina 26 en volgende hebben wij een gecombineerde balans en resultatenrekening gepubliceerd van de vastgoedinstellingen, waarin wij voor meer dan 90% deelnemen. Daarin is een huuropbrengst over 1970 van 710,5 miljoen vermeld; indien wij ook ons belang in vastgoedinstellingen, waarin wij voor minder dan 90% deelnemen, in verhouding tot onze deelname in aanmerking nemen, bedragen onze huur inkomsten per 2 januari 1971 713,5 miljoen per jaar. Financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten De wijze van opstellen van de financiële verslaglegging onderging geen verandering ten opzichte van die over het boekjaar 1969. De resultaten over 1970 stemden tot tevredenheid. Zowel het totaal der baten als het totaal der lasten lagen in 1970 wederom op een hoger niveau, hetgeen moge blijken uit de op bladzijde 18 opgenomen resultatenrekening. Doordat de baten sterker stegen dan de lasten, nam de winst ten opzichte van 1969 met rond 7 1,4 miljoen toe van 711,3 miljoen tot 712,7 miljoen. Van deze meerdere winst is circa 7 600.000, benodigd voor hogere vennootschapsbelasting, is rond 7 350.000,— meer toegevoegd aan de open reserves en circa 7 200.000,— meer toegevoegd aan de reserves voor algemene risico's. De winstuitkeringen namen toe met circa 7 250.000, 13

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1970 | | pagina 16