Op pagina 30 e.v. hebben wij een gecombineerde balans en resultaten rekening gepubkceerd van de vastgoedinstellingen, waarin wij voor meer dan 90% deelnemen. Daarin is een huuropbrengst over 1969 van 9,3 miljoen vermeld; indien wij ook ons belang in vastgoedinstellingen, waarin wij voor minder dan 90% deelnemen, in aanmerking nemen bedragen onze huurinkomsten per 2 januari 1970 10,7 miljoen per jaar. Personalia lcje Aan het einde van het boekjaar trad de Heer Mr. D.U. Stikker wegens het bereiken van de statutaire leeftijdsgrens af als commissaris. Zijn grote ervaring en brede belangstelling stelden hem in staat om ons steeds met deskundige adviezen terzijde te staan. Wij zijn hem lse hiervoor dankbaar. Per 1 augustus 1969 verbet de Heer Ir.F.J.M.Bemtsen, directeur van de n.v. ‘Gemeenschappehjk Eigendom’, onze dienst wegens de aanvaarding van een functie elders. Per 1 januari 1970 werd de Heer G.J.Jansen benoemd tot algemeen i directeur van de vast goed sector van ons bedrijf. Als directeur van de ontwikkelingsgroep werd hij per dezelfde s datum opgevolgd door de Heer Mr. H. A. Kunkeler. Tot intern accountant werd per 1 januari 1970 benoemd de Heer G. H. Schuerhoff als opvolger van de Heer Drs.G.J.van Zadelhoff, die als staffunctionaris met nieuwe taken werd belast. Per 1 januari 1970 werd procuratie verleend aan de Heer H. L.Ravenswaaij, werkzaam op ons kantoor te Arnhem. 17 Financiële verslaglegging en bedrijfsresultaten De financiële verslaglegging wijkt op enkele punten af van die van vorige jaren. Gedeeltebjk betreft het een gewone vormverandering, voor een deel wordt het veroorzaakt door de wijziging in de statuten en deels is het een gevolg van een - zij het nog niet volledige aanpassing aan de normen die naar alle waarschijnhjkheid in de nieuwe wet op de jaarrekening zullen worden gesteld. De vormverandering komt onder andere tot uitdrukking in de presentatie van de resultatenrekening, deze is thans namehjk in verticale vorm opgenomen in tegenstelling tot de vroegere scontro- vorm. Verder zijn dit jaar ook de cijfers van de Winschoter Crediet- bank voor Onroerende Zaken n.v. in de balans en resultaten rekening geconsohdeerd. De balansen en resultatenrekeningen van de verschillende vast goed maatschappijen waarin voor 100% of nagenoeg 100% wordt deelgenomen zijn tot één balans en één resultatenrekening gecombineerd. In verband met de gewijzigde statuten is het winstaandeel van de leden van de Raad van Bestuur thans onder de algemene kosten opgenomen in plaats van onder de winstverdeling. De wijzigingen in verband met het nieuwe wetsontwerp op de jaar rekening komen onder andere tot uiting in het apart vermelden in de resultatenrekening van de toevoeging aan de reserve voor algemene risico’s en het in de balans opnemen van deze reserve onder crediteuren. In verband met de nogal hoge uitgaven in 1969 voor roerende activa - in hoofdzaak als gevolg van het aan- schaffen van een computerinstallatie - zijn deze voor de fiscale waarde in de balans opgenomen, waardoor een meer gelijkmatige verdeling van de kosten over de verschillende jaren wordt verkregen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1969 | | pagina 21