Voorts werd opgericht de n.v. ‘G.B.F.’, waarin wij samenwerken met Buys Handelmaatschappij en Aannemingsmaatschappij Gebam. In deze laatste vennootschap, waarvan 50% van het aandelenkapitaal in ons bezit is, werken wij samen met de Verenigde Bedrijven Nederhorst en met Pakhoed. De samenwerking met de Bank voor de Bouwnijverheid werd in 1969 uitgebreid. Twee objecten werden in ontwikkeling genomen. Drie objecten, te weten flats en verzorgingsflats voor verkoop aan particulieren zijn in uitvoering genomen en zullen in de loop van 1970/1971 gereed komen. De afbouw van het winkelcentrum te Heerlen is eind 1969 voltooid; met uitzondering van een klein aantal flats is het gehele object verhuurd. In samenwerking met de Bredero Groep te Utrecht werd besloten tot stichting van een beleggingsmaatschappij de n.v. Nevamij. In de eerstvolgende vier j aren zal voor in totaal 150 200 miljoen nieuw te creëren vast goed in deze maatschappij worden ondergebracht. Met de bouw van een winkelcentrum te Cuyk werd een aanvang gemaakt. De eerste fase - een Vendette en zes winkels met boven woningen - komt in 1970 gereed. Met de bouw van 41 eengezinswoningen te Delft werd begonnen. Inmiddels is ongeveer 50% verkocht; in 1970 zal dit object gereedkomen. 16 Van het plan Hoog Catharijne te Utrecht, hetwelk wij met de Bredero Groep tot uitvoering brengen, is de eerste fase - het deelproject Jaarbeursplein - gereedgekomen met uitzondering van het daarin opgenomen Hobday Inn-Hotel, dat in juni 1970 zal worden geopend. De verhuur van de showroom- en kantoorruimten verliep zeer vlot. De exploitatie van de parkeergarage voor 1000 auto’s zal - althans de eerste jaren - naar verwachting niet sluitend zijn. Dit is een voorbeeld van onze hiervoor gemaakte opmerking, dat in de totaliteit van het plan ook een minder rendabel object mede kan worden tot stand gebracht, indien het plan als geheel voldoende rendement oplevert. De thans gereedgekomen bebouwing, die ongeveer een/zesde deel van het gehele plan uitmaakt, heeft het aanzien van dit stadsdeel reeds aanmerkelijk verhoogd. Met de uitvoering van de tweede fase, de reconstructie van het Vredenburg, is inmiddels een aanvang gemaakt. Het plan Hoog Catharijne dat - exclusief de grondkosten - van particuliere zijde een investering van 400 miljoen zal vergen, zal volgens schema in 1980 voltooid zijn. Dit is bijna 25 jaren nadat de eerste opdracht voor het bestuderen van de verkeersproblematiek van de binnenstad door de gemeente werd verleend. In onze beleggingsportefeuille vonden verschillende mutaties plaats, waarbij veelal oudere woningen door nieuw vast goed werden vervangen.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1969 | | pagina 20