It. Duidelijk wordt hier gesteld dat voor projectontwikkeling een :n samenspel tussen overheid en bedrijfsleven is vereist. 1 De verschillende problemen, zoals bijvoorbeeld structurele opzet, verkeersontwikkeling en economische uitvoerbaarheid kunnen alleen in coördinatie en samenwerking beoordeeld en opgelost worden. Een stadsreconstructie bestaat uit een totaliteit van woningen, bedrijfsruimten, parkeergelegenheid, verkeersvoorzieningen, recreatiemogelijkheden, enzovoort. Het is logisch dat alle belangheb benden in het overleg worden betrokken. id Wij achten het verheugend dat wij in een dergelijke constellatie zijn betrokken door onze participatie in het plan Hoog Catharijne te Utrecht. Door samenspel van overheid, aannemer, financier en exploitant/ gebruiker wordt hier een project gerealiseerd in een orde van grootte als in ons land nog zelden als één totaliteit is geproduceerd. Door inschakeling van vele specialisten en door gebruik te maken van moderne hulpmiddelen wordt getracht de vele aspecten van het project op de juiste wijze tot hun recht te doen komen. Het belang van deze vorm van ontwikkeling is, dat door deze aanpak objecten, die op zichzelf niet direct winstgevend zijn maar wel onmisbaar voor de toekomstige behoefte, in de totaliteit verwerkt kunnen worden. Hierdoor wordt de toekomstwaarde van I het gehele project op langere termijn gezien beter gewaarborgd. Dergelijke grote projecten ontlenen hun waarde dan ook niet aan de directe hoge inkomsten, maar aan de te verwachten waarde vermeerdering op termijn. 15 Naast deze vorm van moderne projectontwikkeling zijn wij ook actief gebleven op het meer traditionele vlak van ontwikkeling van kleine zelfstandige bouwwerken. Deze activiteit werd van oudsher uitgeoefend door onze in 1962 verworven dochter n.v. ‘Gemeenschappelijk Eigendom’. Deze dochtermaatschappij is door ons inmiddels in onze groep geïntegreerd. Al onze activiteiten op het gebied van ontwikkeling van vast goed, van bungalow tot en met stadsreconstructie, zijn thans georganiseerd in onze afdeling ontwikkeling vast goed. Het ligt in de bedoeling ons dienstenpakket op het gebied van vast goed verder uit te breiden door actief te zijn op het gebied van beleggingsmaatschappijen nieuwe stijl. Wij stellen ons voor in deze beleggingsmaatschappijen objecten met hoge beleggingskwaliteit in te brengen en dan te gelegener tijd de aandelen voor het publiek verkrijgbaar te stellen. Op deze wijze menen wij onze diversificatie wederom meer gestalte te geven. Onze vast goed sector in 1969 In het kader van samenwerking met andere instellingen werd in 1969 opgericht de n.v. Ontwikkelingsmaatschappij Winkelcentra Nederland (O.W.N.), die zich in hoofdzaak ten doel stelt de ontwikkeling en belegging in winkelcentra. Onze partners in deze maatschappij zijn de Algemene Bank Nederland, de Bank voor Onroerende Zaken en de Delta-Lloyd Groep. De plannen voor een eerste object zijn inmiddels in een vergevorderd stadium van voorbereiding.

Jaarverslagen Friesch-Groningsche Hypotheekbank / FGH Bank | 1969 | | pagina 19